African mango na odchudzanie: właściwości, opinie, cena i gdzie kupić?

| Opublikowano: | verified Oparte na dowodach

10kg.pl korzysta tylko ze źródeł wysokiej jakości, w tym z recenzowanych badań, na poparcie faktów zawartych w naszych artykułach. Możesz mieć pewność, że nasze treści są dokładne, rzetelne i godne zaufania.

african mango na odchudzanie

African Mango na odchudzanie to popularny środek, który od wielu lat z wielkim powodzeniem zdobywa nie tylko rynek polski, ale także zagraniczny. Przyspieszenie metabolizmu, ograniczenie apetytu i łatwiejsze spalanie tkanki tłuszczowej to argumenty, które przemawiają za tym, żeby african mango w tabletkach stosować podczas diety.

Jeśli jesteś w grupie osób, które mimo wielu prób nie mogą skutecznie schudnąć lub chcesz zrzucić kilka kilogramów bez względu na przyczynę, to musisz zainteresować się african mango. Jest to suplement diety oparty na ekstrakcie z pestek afrykańskiego mango, który od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych preparatów wspomagających proces odchudzania.

nutrina african mango

Po raz pierwszy głośno o african mango zrobiło się w USA za sprawą doktora Mehmat Oz, który postanowił sam sprawdzić właściwości tego owocu. Efektem było stracenie na wadze nieco ponad 3 kilogramy w miesiąc bez zmiany stylu życia.

Doktor Oz stosował tylko jedną tabletkę dziennie. Po tym eksperymencie Oz zaczął polecać wyciąg z afrykańskiego mango swoim pacjentom. Wielu z nich było zadowolonych na tyle, że w końcu udało mu się wystąpić w telewizji. – Podaje serwis newhope.com

To spowodowało, że środki na bazie afrykańskiego mango rozpoczęły swoją popularność. I rzeczywiście możemy dzisiaj przeczytać, że to dobry sposób na odchudzanie. W tym artykule dowiesz się więcej na temat odchudzania z african mango.

African mango – afrykańskie mango to niesamowity owoc

Afrykańskie mango, zanim trafiło do Europy, od wieków było wykorzystywane w Afryce jako pożywienie wysokoenergetyczne. Od kilku lat między innymi w Polsce bardzo popularne są tabletki z ekstraktem pestek tego owocu. Naukowcy przypisują mu właściwości odchudzające. Oprócz tego daje wiele korzyści zdrowotnych. W Internecie, aptekach i niektórych sklepach jest mnóstwo takich preparatów.

Co to jest mango afrykańskie?

Afrykańskie mango (irvingia gabonensis) – inaczej dika, ogbono, dzikie mango – to wiecznie zielone drzewo, które dorasta nawet czterdziestu metrów wysokości. Wytwarza jadalne owoce. Naturalnie występuje w tropikalnych lasach Afryki.

afrykańskie mango

Od wieków afrykańskie mango jest cenione pod wieloma względami. Owoce można jeść surowe lub przetwarzać np. na dżem. Pestki również mają swoje zastosowanie, a zaskoczeniem jest fakt, że są jadalne – bez przeszkód można jeść je na surowo. Bardzo popularne jest ich grillowanie. Nasiona są również przetwarzane w ekstrakt, z którego powstają suplementy wspomagające odchudzanie.

Właściwości afrykańskiego mango

Właściwości tego popularnego owocu znamy już z wielu popularnych portali medycznych. Wiele z nich przypisuje afrykańskiemu mango niesamowite właściwości wspomagające odchudzanie i nie tylko:

 • Spala tkankę tłuszczową,
 • Ogranicza apetyt,
 • Dodaje energii,
 • Poprawia pracę układu trawiennego,
 • Obniża cholesterol,
 • Stabilizuje poziom cukru we krwi,
 • Dostarcza do organizmu wiele witamin i minerałów.

Mimo to, jak na razie żadne przeprowadzone badania nie potwierdzają tych właściwości. Badania zwykle kończą się stwierdzeniem, że potrzeba dalszych prób, by ocenić w zdecydowany sposób właściwości tego owocu. Nie oznacza to, że mango nie działa. Jedno z badań przeprowadzonych na szczurach potwierdza, że owoc chroni wątrobę oraz chromosomy w momencie zatrucia. Do tego liczne opinie konsumentów jasno wskazują na to, że afrykańskie mango to sprawdzony suplement diety.

Najważniejszymi składnikami afrykańskiego mango są błonnik i włókna owocowe. Rzeczywiście działają na układ pokarmowy i cholesterol. Jednak jak donoszą naukowcy, te same składniki można znaleźć w innych, tańszych owocach.

Afrykańskie mango – wartość odżywcza

Czy mango to kaloryczny owoc? Jeden owoc afrykańskiego mango zawiera 86 kalorii. Na 100 g owoców znajduje się:

 • 78 g wody
 • 17,8 g węglowodanów
 • 1,1 g białka
 • 1,1 g tłuszczu
 • 0,4 g błonnika
 • 262 mg wapnia
 • 56 g witaminy C

Afrykańskie mango to źródło wielu innych składników odżywczych. Wyróżniamy także inne witaminy i minerały, w tym magnez, wapń, potas, sód, żelazo i fosfor.

Mało tego, owoce zawierają kemferol, kwarcetynę, flawonoidy, które działają przeciwutleniająco.

Afrykańskie mango na odchudzanie

Ten składnik znany jest od wielu lat pod postacią ekstraktu wspomagającego odchudzanie. Początkowo wykorzystywany był w Stanach Zjednoczonych, ale dzięki swojemu działaniu bardzo szybko zyskał popularność prawie na całym świecie. W samej Polsce powstały dziesiątki (o ile nie setki) suplementów diety bazujących na irvingia gabonensis.

Za właściwościami mango tak naprawdę stoją pestki, a nie sam owoc – o czym wiele osób nie wie. Ekstrakt z nasion dikka może przyczynić się do sprawniejszego spalania tkanki tłuszczowej, posiada wiele cennych witamin i minerałów, a do tego działa niczym błonnik pokarmowy, co pozwala znacznie zredukować apetyt na jedzenie.

Afrykańskie mango – Badania. Co mówią naukowcy?

Odnosząc się do badań, które można znaleźć w Internecie, można dojść do wniosku, że są one sprzeczne. Część z nich mówi o rzeczywistej utracie wagi na poziomie nieprzekraczającym placebo, inne zaś dzielą ludzi na dwie grupy, gdzie stosuje się placebo i African Mango, a wynikiem tego zazwyczaj są dwukrotnie lepsze efekty mango. No więc jak to jest z tym mango?

Większość naukowców uważa, że nie ma dowodów na to, że ten tropikalny owoc pomaga w odchudzaniu. Trochę to dziwne, ponieważ wiele blogerek czy użytkowników forów Internetowych zachwala działanie takich preparatów.

Przed Tobą kilka znanych najbardziej znanych badań z udziałem afrykańskiego mango.

Przeprowadzono już wiele badań nad działaniem african mango. Naukowcy cały czas zastanawiają się, czy ten składnik działa, czy jednak jest zwykłym placebo. Opinie konsumentów pokazują, że z african mango naprawdę można schudnąć, ale czy można to w logiczny sposób wytłumaczyć, odwołując się do pewnych badań?

Badanie: „Skuteczność suplementacji Irvingia gabonensis w leczeniu nadwagi i otyłości: przegląd systematyczny randomizowanych badań kontrolowanych”

To jedno z największych badań, jakie przeprowadzono z użyciem afrykańskiego mango. Zostało przeprowadzone w 2013 roku i jego celem było porównanie Irvingia Gabonensis z placebo. W każdej z trzech prób to właśnie afrykańskie mango przynosiło znacznie lepsze efekty!

W badaniu uwzględniono 3 kontrolowane próby, w których udział wzięło łącznie 208 osób. We wszystkich trzech badaniach odnotowano statystycznie istotne zmniejszenie masy ciała składnikiem Irvingia Gabonensis w porównaniu z placebo:

 • 12,8 kg w porównaniu z 0,7 kg,
 • 4,1 kg w porównaniu z 0,1 kg,
 • 11,9 kg w porównaniu z 2,1 kg.

Znacząca utrata masy ciała trwała do 10 tygodni. Dwie próby wykazały również zmniejszenie tkanki tłuszczowej przez afrykańskie mango w porównaniu z placebo:

 • 6,3% do 2%,
 • 20,1% do 4%.

Wszystkie trzy badania wykazały statystycznie istotne zmiany w obwodzie talii na korzyść afrykańskiego mango:

 • -16,2 cm w porównaniu z -5,3 cm,
 • -6,2 cm w porównaniu z +5,5 cm,
 • -21,9 cm w porównaniu z -1 cm.

Dodatkowo, w jednym badaniu stwierdzono znaczne zmniejszenie obwodu bioder na korzyść irvingia gabonensis:

 1. -4,5 cm w porównaniu z -0,7 cm.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym badaniu, przejdź do ncbi.nlm.nih.gov

Badanie: „Wpływ nasion Irvingia gabonensis na masę ciała i lipidy krwi osób otyłych w Kamerunie”

Badanie przeprowadzono w 2005 roku w którym wzięło udział łącznie 40 osób w wieku od 19 do 55 lat. Wybrane osoby nie były chore na cukrzycę, a kobiety nie były w ciąży i nie karmiły piersią. Żadna osoba z grupy 40 osób nie stosowała diety odchudzającej oraz środków zmniejszających wagę. Starano się wybrać możliwie najbardziej podobnych do siebie ludzi, by badanie przebiegło wiarygodnie. Każdemu pacjentowi wyjaśniono cel badania, a następnie podpisano świadomą zgodę. Badanie zostało zatwierdzone przez Lokalną Komisję Etyczną ds. Badań.

Eksperyment trwał 4 tygodnie. Na ten czas przygotowano kapsułki zawierające 350 mg ekstraktu z nasion Irvingia gabonensis lub otręby owsiane, czyli placebo. Każdy z badanych stosował 3 kapsułki dziennie, po jednej na pół godziny przed posiłkiem. Wszystkie kapsułki wyglądały tak samo i żaden z badanych nie wiedział, co przyjmuje. Co 7 dni robiono pomiary, rejestrując masę ciała, tłuszcz, obwód talii i bioder. Odnotowywano również subiektywne ustalenia, takie jak zwiększony lub zmniejszony apetyt, bóle żołądkowo-jelitowe czy uczucie lekkości. Badaną grupę również przesłuchano pod kątem aktywności fizycznej i spożycia pokarmu, a także zalecono im przejście na dietę niskotłuszczową (max 1800 kcal), a do tego prowadzić rejestr przez 7 kolejnych dni.

W skrócie okazało się, że grupa stosująca Irvingia gabonensis zmniejszyła masę ciała średnio o 2,91 kg po dwóch tygodniach, a także 5,6 kg po miesiącu. Mimo tego odsetek tkanki tłuszczowej nie został znacznie zredukowany, to obwód talii i bioder został znacznie zmniejszony o kolejno 5,07 cm i 3,42 cm.

Badanie sugeruje, że afrykańskie mango może wspomagać odchudzanie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego badania, przejdź do ncbi.nlm.nih.gov.

Dowody na to, że afrykańskie mango wspomaga odchudzanie!

Jeżeli badania to zbyt mało, poszukajmy dowodów nieco dalej. W tym celu musimy przede wszystkim dokładnie przeanalizować skład Irvingia gabonesis. Okazuje się, że ten owoc zawiera składniki, które znane są z dobroczynnego działania przy kontroli wagi.

Polifenole pomocne przy spalaniu tkanki tłuszczowej

Producenci suplementów przede wszystkim podają, że ich produkty to świetne spalacze tłuszczu. Czy jest tak w rzeczywistości? Polifenole, które znajdują się w ekstrakcie z pestek irvingia gabonensis, są znane jako jeden z najlepszych antyoksydantów, walczących z wolnymi rodnikami. Do tego wiele badań potwierdza, że polifenole skutecznie wpływają na utratę masy ciała. Badanie z 2015 roku wykazało, że przyjmowanie suplementów z kurkuminą (składnik bogaty w polifenole) okazało się o wiele bardziej skuteczne niż placebo.

Błonnik sposobem na sytość

Błonnik pokarmowy jest jadalną częścią produktów roślinnych, która nie poddaje się trawieniu, ale za to wpływa pozytywnie na wiele procesów fizjologicznych. Różne źródła podają, że błonnik zapobiega przed chorobami serca, cukrzycą, udarem, a nawet rakiem jelita grubego. Duże ilości błonnika pokarmowego znajdują się w pestkach Irvingia Gabonensis, co jest bardzo dobrą wiadomością dla osób, które mają problem z ciągłym podjadaniem. Błonnik, który pęcznieje w żołądku, oszukuje nasz mózg, co powoduje, że przez długi czas odczuwamy sytość.

Witaminy i minerały działające niczym paliwo

Witaminy i minerały to niezbędne elementy, bez których organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Organizm nie potrafi samodzielnie wytworzyć wszystkich witamin i minerałów, dlatego należy regularnie je uzupełniać wraz z pożywieniem. African Mango to cenne źródło witamin A, E i C, oraz potasu, magnezu i miedzi. Niedobory tych składników mogą dawać nam się mocno we znaki – brak motywacji, zmęczenie, słabe włosy i paznokcie i wiele, wiele innych.

Opinie klientów „kropką nad i”

Nie trzeba długo szukać, żeby znaleźć opinie o african mango, ponieważ tabletki z ekstraktem nasion dikka są obecne na rynku już od wielu lat. Ciężko jest jednoznacznie ocenić z samych opinii czy takie suplementy działają, ponieważ mogą dotyczyć niekoniecznie tych najlepszych preparatów. Mimo wszystko wielu konsumentów bardzo zachwala sobie właściwości mango. W sieci możemy również odnaleźć recenzje blogerów, którzy na własnej skórze przetestowali popularne tabletki.

Afrykańskie mango w tabletkach

Wyciąg z afrykańskiego mango znany jest już od wielu lat. Jeszcze nie tak dawno suplementy na bazie irvingia gabonensis były najchętniej wybieranymi środkami przez osoby na diecie redukcyjnej. Możemy wyróżnić wiele rodzajów tabletek z african mango – między innymi 900, 1200, 6000, a nawet 12000 od takich firm jak, chociażby Progress Labs.

afrykańskie mango w tabletkach

Do wyboru mamy wiele różnych tabletek na bazie african mango, ale ich skuteczność nie jest na takim samym poziomie. Każda kapsułka może różnić się ilością samego ekstraktu, a do tego niektóre z nich zawierają dodatkowe składniki. Tym sposobem możemy nabyć afrykańskie mango w tabletkach już nawet za około 20-30 zł, jak również nawet za 150-200 zł.

Wiele osób zastanawia się, jakie african mango kupić, żeby schudnąć. Zacznijmy od tego, że żadne tabletki nie odchudzają, a jedynie wspomagają proces odchudzania! Bez zbilansowanej diety i aktywności fizycznej odchudzanie bazujące na samej suplementacji jest bardzo słabym pomysłem, ponieważ prawdopodobnie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Nutrina African Mango to najlepsze afrykańskie mango w tabletkach!

To obecnie najpopularniejszy suplement diety na bazie Irvingia Gabonensis. Na oficjalnej stronie internetowej producenta możemy przeczytać, że produkt skutecznie wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej oraz wspomaga oczyszczanie organizmu. Do tego ogranicza apetyt, a nawet zmniejsza poziom cholesterolu. To, co wyróżnia produkt tego producenta to dawka ekstraktu z nasion afrykańskiego mango – aż 600 mg w jednej kapsułce! Dla porównania najtańsze suplementy zawierają nawet kilka razy mniejszą ilość.

Co więcej, Nutrina African Mango jest bogate w witaminy A, B, C, E i K, a także karotenoidy, potas, miedź, 17 różnych aminokwasów oraz kwasy omega 3 i 6. Na szczególną uwagę zasługują polifenole, które chronią przed tworzeniem nowych komórek tłuszczowych. Takie połączenie witamin i minerałów sprawia, że możemy lepiej zadbać o kondycję swojego organizmu.

Nutrina African Mango to suplement diety z odpowiednio wysoką zawartością ekstraktu Irvingia Gabonensis, który nie powoduje efektów ubocznych! Został opracowany na bazie naturalnych składników i nie zawiera żadnych wypełniaczy oraz szkodliwych substancji.

African Mango – czy to tasiemiec?

Nie widzieć czemu mnóstwo osób zastanawia się nad pytaniem, czy african mango to tasiemiec.

Na początku musimy zapoznać się z definicją tasiemca. Są to płazińce pasożytujące wewnętrznie, które przechodzą złożony cykl rozwojowy ze zmianą żywicieli. Tasiemce występują u ludzi i żerują w przewodzie pokarmowym.

Wiemy, że niektórzy praktykują odchudzanie z tasiemcami (swoją drogą to ogromna głupota!) i pewnie stąd to pytanie z african mango.

Jeżeli ktoś pierwszy raz słyszy o istnieniu african mango na odchudzanie, może pomyśleć, że jest to kolejny z tasiemców.

African Mango nie jest tasiemcem! Jest to ekstrakt z owoców afrykańskiego mango, który ma wiele zdrowotnych właściwości. To naturalny wyciąg roślinny, który nie powoduje efektów ubocznych i przede wszystkim nie żeruje na ludzkim organizmie.

African Mango – Skład i właściwości

Skład suplementów diety na odchudzanie ma bardzo duże znaczenie, ponieważ nie tylko przekłada się na właściwości, ale także może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, jeżeli zawiera dowolne sztuczne substancje. African Mango to środek w pełni naturalny dlatego jego stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia.

Skład

Jedna tabletka Nutrina African Mango zawiera aż 600 mg czystego ekstraktu irvingia gabonensis i nic poza tym, dzięki czemu jest to bezpieczny środek na odchudzanie, który nie powoduje skutków ubocznych.

Esktrakt z afrykańskiego mango to prawdziwa bomba najlepszych składników, które podczas odchudzania potrafią zrobić różnicę!

Witaminy

African Mango zawiera najlepsze witaminy niezbędne do prawidłowego działania organizmu. Jest to bardzo dobra informacja, ponieważ witaminy są egzogenne i musimy dostarczać je wraz z pokarmem. Na diecie bardzo istotne jest, żeby być wolnym od niedoborów.

Witamina C

Podnosi odporność i pobudza produkcję białych krwinek, wpływ korzystnie na cholesterol, poprawia przyswajalność żelaza, zwalcza wolne rodniki, może mieć wpływ w ochronie organizmu przed nowotworami, może chronić przed miażdzycą, wspomaga układ krążenia, wspomaga proces regeneracji, obniża stężenie glukozy we krwi.

Witamina E

Zwalcza wolne rodniki, wpływa na prawidłową krzepliwość krwi, obniża stężenie złego cholesterolu we krwi, zapewnia odpowiednią ruchliwość mięśni. U kobiet dba o prawidłowy rozwój płodu, natomiast u mężczyzn dba o produkcję nasienia. Do tego witamina E dba o kondycję skóry.

Witaminy z grupy B

Przede wszystkim dbają o odpowiednie działanie układu nerwowego. Poprawiają nastrój i sprawność intelektualną, a do tego łagodzą napięcie nerwowe. Niektóre portale medyczne podają, że niedobór witaminy B przeszkadza schudnąć.

Witaminy z grupy B są bardzo ważne podczas odchudzania, ponieważ przyspieszają metabolizm, biorą udział w spalaniu węglowodanów, a także wpływają na pracę tarczycy, która jest częstą przyczyną problemów z wagą.

Witamina K

Przede wszystkim uszczelnia naczynia krwionośne i zapewnia prawidłową krzepliwość krwi. Do tego działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgrzybicznie.

Prowitamina A

Beta-karoten to bardzo ważna witamina, ponieważ ma duży udział w procesie widzenia. Ma wpływ na wzrost, a do tego reguluje wzrost tkanki nabłonkowej i wielu innych komórek organizmu. Może mieć działanie przeciwnowotworowe, wzmacnia układ odpornościowy, pomaga zwalczać bakterie i wirusy, zapobiega zakażeniom, a także dba o piękny wygląd skóry, włosów i paznokci.

Mikroelementy

Mikroelementy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu!

Miedź

Bierze udział w syntezie hemoglobiny i wspólnie z żelazem transportują tlen do każdej komórki organizmu. Odpowiednia ilość miedzi sprzyja zdolności myślenia i zapamiętywania. Miedź może zapobiegać chorobom serca oraz układu krążenia.

Profesor Chris Chang z Berkeley Lab’s Chemical Sciences Division powiedział, że miedź jest kluczowym regulatorem procesu rozkładu komórek tłuszczowych, który umożliwia wykorzystanie ich do wytwarzania energii.

Makroelemety

Makroelemety w postaci minerałów pełnią wiele ważnych funkcji w ciele człowieka. Są one niezbędne do życia!

Potas

Od potasu w dużej mierze zależy praca układu mięśniowego oraz nerwowego. Pod postacią jonów wraz z innymi minerałami uskitecznia wytwarzanie ładunków elektrycznych wymaganych do przewodzenia impulsów nerwowych.

Polifenole

Działają jako przeciwutleniacze, czyli neutralizują wolne rodniki, które prowadzą do uszkodzenia komórek, co może zwiększyć ryzyko takich chorób jak cukrzyca, choroby serca i rak, a także przyspieszyć proces starzenia. Polifenole są bardzo ważne dla zdrowia i urody. Polifenole mogą obniżyć poziom cukru we krwi, a także poprawiać koncentrację i pamięć.

Karotenoidy

To naturalny barwnik pochodzenia roślinnego, dzięki któremu pomidor jest czerwony, a marchewka pomarańczowa. Karotenoidy są wchłaniane przez jelita do krwi, która transportuje je do wielu tkanek w organizmie. Mogą zmniejszać ryzyko rozwoju nowotworów oraz mieć wpływ na stan wzroku.

Aminokwasy

To grupa organicznych związków chemicznych, z których zbudowane są białka.

Kwasy tłuszczowe omega

Kwasy omega to zdrowe tłuszcze, bez których organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Ich suplementacja jest bardzo ważna, ponieważ organizm nie jest zdolny do ich wytwarzania.

Kwasy tłuszczowe omega 3

Normalizują ciśnienie krwi, obniżają stężenie triglicerydów we krwi, hamują rozwój choroby nieodokrwiennej serca oraz choroby wieńcowej, hamują nadmierną odpowiedź immunologiczną, działają przeciwzakrzepowo i przeciwzapalnie, wspomagają pracę mózgu, mogą działać przeciwmiażdżycowo, chronią przed otyłością, poprawiają wzrok, działają korzystnie na skórę, działają przeciwdepresyjnie.

Kwasy tłuszczowe omega 6

Działają przeciwzapalnie, obniżają zły cholesterol, zapobiegają przed tworzeniem blaszki miażdżycowej w naczyniach krwionośnych, stabilizują ciśnienie tętnicze, odpowiadają za rozwój układu nerwowego w życiu płodowym, dbają o kondycję skóry, włosów i paznokci.

Właściwości

Dzięki temu, że African Mango zawiera wyłącznie naturalne składniki, jest bezpieczne dla zdrowia. To bardzo ważne, ponieważ odchudzanie kosztem zdrowia nie jest satysfakcjonujące, a dodatkowo w taki sposób bardzo można sobie zaszkodzić!

Regularne stosowanie african mango w tabletkach może mieć korzystny wpływ nie tylko na kontrolę wagi, ale również zdrowie. W skrócie regularne stosowanie african mango:

 • Zmniejsza apetyt,
 • Może pomóc przy redukcji tkanki tłuszczowej,
 • Przyspiesza metabolizm,
 • Obniża stężenie glukozy we krwi,
 • Wspomaga detox organizmu,
 • Obniża poziom złego cholesterolu,
 • Eliminuje niedobory i dodaje energii.

To wszystko dzięki naturalnym składnikom! Warto dodać, że dzięki dawce aż 600 mg w każdej kapsułce, Nutrina African Mango wyróżnia się z tłumu swoim wyjątkowym działaniem. Regularne stosowanie w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną pozwala na osiągnięcie lepszych efektów, niż jesteśmy w stanie to zrobić normalnie.

African Mango – Jak stosować, dawkowanie i przeciwwskazania

Tabletki African Mango powinny być stosowane według zaleceń producenta. Zwiększenie dawki wcale nie skumuluje efektów, a może nawet doprowadzić do przedawkowania niektórych składników. Stosowanie według zaleceń producenta przynosi najlepsze efekty.

Stosowanie i dawkowanie African Mango

Producent zaleca, żeby każdego dnia przyjmować 1 lub 2 kapsułki podczas posiłku. Nie należy przekraczać dziennej zalecanej dawki.

Przeciwwskazania

African Mango to tabletki, które mogą być stosowane przez praktycznie wszystkich! Dzięki wykorzystaniu najlepszych naturalnych składników produkt nie powoduje efektów ubocznych. Mimo wszystko producent podaje, że suplement nie powinien być stosowany przez osoby niepełnoletnie, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią.

African Mango – Efekty stosowania

Aby zauważyć pierwsze efekty należy przede wszystkim stosować African Mango regularnie bez żadnych przerw. Z racji tego, że ekstrakt irvingia gabonensis zawiera duże ilości błonnika, pierwszym efektem będzie ograniczenie apetytu, dzięki czemu o wiele łatwiej jest kontrolować podjadanie.

African Mango jest źródłem wielu cennych przeciwutleniaczy, dzięki którym spalanie tkanki tłuszczowej staje się prostsze. Odnotowanie efektów wymaga jednak naszej interakcji, ponieważ tłuszcz nie spala się sam! Trening w połączeniu z African Mango sprawia, że możemy pozbyć się większej ilości tkanki tłuszczowej.

Często obwiniamy swój metabolizm za nadwagę, dlatego stosowanie African Mango może mieć wpływ na jego tempo. Dzięki temu nie tylko zaczniemy łatwiej tracić kilogramy, a do tego przestaniemy je odkładać.

Dzięki dużej ilości witamin i minerałów African Mango może poprawić samopoczucie, skupienie czy nawet zmniejszyć zmęczenie.

African mango – Skutki uboczne

Kiedy African Mango wchodziło do sprzedaży jako środki odchudzające, nikt za bardzo nie zastanawiał się nad tym, czy powoduje efekty uboczne. Jeżeli będziesz stosować tabletki na odchudzanie według zaleceń producenta, to nie masz się o co martwić. Natomiast afrykańskie mango stosowane w zbyt dużych ilościach może prowadzić do migreny, bólów głowy, nadmiernego pobudzenia, problemów ze snem oraz problemów z układem pokarmowym.

African Mango stosowane według zaleceń producenta nie powinno powodować efektów ubocznych. Suplement składa się wyłącznie z naturalnych składników więc jedynie alergie lub przedawkowanie może mieć negatywny wpływ na organizm.

African Mango – Opinie

African Mango jest dostępne w sprzedaży od wielu lat, więc w tym czasie zebrało się mnóstwo opinii, dzięki którym możemy sporo dowiedzieć na temat działania wielu produktów. Pojawiają się opinie pozytywnie oraz negatywne – to jak najbardziej normalna rzecz.

Zadowoloni klienci doceniają właściwości preparatów na bazie irvingia gabonensis. Według nich ograniczenie apetytu jest zdecydowanie odczuwalne, dzięki czemu o wiele łatwiej przetrwać na diecie. Niektóre osoby mango zaczęły stosować już w trakcie odchudzania i według ich opinii zdecydowanie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Opinie z forum

Opinie o african mango na forach jak na przykład Kafeteria to miejsca, gdzie paradoksalnie pomimo dużej ilości informacji nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się zbyt wiele. Oczywiście pojawiają się opinie pozytywnie oraz negatywne, ale do tego istnieje grono użytkowników, które nigdy nie miało do czynienia z irvingia gabonensis i z góry uważają, że ten środek w ogóle nie działa.

To jednak opinie negatywne najbardziej przyciągnęły naszą uwagę, bo o ile możemy znaleźć komentarze w stylu „Nutrina african mango pomogło mi na diecie” albo „African Mango 900 działa”, to wszystko jest w porządku, bo wiemy dokładnie, o jakie tabletki chodzi.

Komentarze negatywne najczęściej wyglądają w stylu „african mango nie działa”. Komentarze w tym stylu zawierają zdecydowanie za mało informacji. Nie wiemy, o jaki dokładnie suplement chodzi – czy jest to najtańszy preparat, czy jednak nieco droższy, ale z wysoką zawartością ekstraktu. Nie wiemy także nic o diecie czy aktywności fizycznej osoby, która wystawiła opinię. African Mango nie odchudza, a jedynie wspomaga proces odchudzania, dlatego mimo wszystko dieta i aktywność fizyczna to podstawa.

Należy pamiętać, że opinie o produktach w Internecie to często również manipulacja. Zdarza się, że opinie to wynik wyłącznie „szeptanki”. Jeżeli sprzedajesz african mango w tabletkach, to konkurencję można osłabić przez negatywne opinie na forach. To bardzo nieczysta zagrywka, ale powszechnie stosowana.

Należy przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek przy czytaniu opinii internautów. Jeżeli opinie są publikowanie z nowych kont, które po opublikowaniu pierwszego posta z opinią już nie są aktywne, to mogą wzbudzać pewne podejrzenia. African Mango to środek, który może wspomóc proces odchudzania, ale nie dajmy się ponieść i nie wierzmy w to, że samo łykanie tabletek odchudza!

African Mango – Cena i gdzie kupić?

Każdy z nas chciałby kupować w możliwie najlepszym miejscu i możliwie jak najtaniej. Nie zawsze jednak próba oszczędzenia kilku złotych może być korzystna. Zwykle najtańsze środki oferują właściwości adekwatne do ceny.

Cena African Mango

Ceny preparatów opartych na afrykańskim mango zaczynaja się już od około 20 złotych, a kończą na około 200 zł. Dlaczego jest taki rozstrzał cenowy? Ma na to wpływ wiele czynników. Niektóre preparaty przechodzą specjalne testy, są badanie pod okiem specjalistów, zawierają wyjątkowe formuły, a do tego dochodzą również koszta za marketing, a także renoma marki.

Czy najtańsze oznacza najsłabsze? Tego nie wiadomo, ale zazwyczaj najtańsze preparaty zawierają śladowe ilości Irvingia gabonesis, co nie czyni je najbardziej skutecznymi środkami.

Za najwyższej jakości African Mango w kapsułkach należy zapłacić 159 zł. Na szczęście aktualnie dostępna jes zniżka 20% i dzięki niej kwota zakupu to już tylko 127 zł.

Gdzie kupić African Mango?

Wiele osób zastanawia się gdzie kupić african mango najtaniej. Do wyboru mamy tak naprawdę dwie opcje:

 1. Stacjonarnie
  • Sklep z odżywkami dla sportowców
  • Apteka
  • Niektóre duże markety.
 2. Internetowo
  • Oficjalne strony producentów
  • Portale aukcyjne (Allegro, OLX, Gumtree itp.)
  • Fora internetowe.

African Mango w aptece i sklepach z odżywkami

Na pewno nie w każdej aptece uda nam się znaleźć suplementy bazujące na Irvingia Gabonensis. Opinie konsumentów bardzo rzadko mówią o skutecznych środkach z aptek. Jeśli już uparłaś (bądź uparłeś) się na aptekę lub sklep z odżywkami to zwracaj uwagę na skład produktów i wybieraj wyłącznie legalne apteki jak na przykład Gemini. Jeśli ekstraktu z african mango nie ma w takich tabletkach zbyt wiele, to lepiej poszukać czegoś lepszego. Dobrym porównaniem jest suplement diety Nutrina African Mango, w którym każda kapsułka zawiera aż 600 mg ekstraktu.

African mango i portale aukcyjne

Portale aukcyjne jak Allegro czy OLX kuszą ceną i wiele osób bezmyślnie zamawia podrobione suplementy diety. Na początku skupmy się na Allegro…

Jak rozpoznać podrobiony produkt?

Przede wszystkim warto zwrócić na cenę. Jeżeli na oficjalnej stronie producenta musimy zapłacić za opakowanie 150 zł, a na allegro widnieje cena 70 lub 80 zł za ten sam produkt to powinniśmy zachować szczególną ostrożność.

W następnej kolejności sprawdźmy opinie oraz informacje na temat sprzedającego. Finalnie powinniśmy nawet skontaktować się z producentem z zapytaniem czy sprzedawca Allegro rzeczywiście jest upoważniony do rozprowadzania jego produktu.

Oczywiście na Allegro, OLX czy nawet eBay znajdziemy dobre tabletki african mango, ale dla kupujących w takich miejscach zalecamy zachować szczególną ostrożność, ponieważ w ostatnim czasie jest to raj dla oszustów.

Gdzie kupić najlepsze african mango?

Godnym polecenia preparatem jest Nutrina African Mango, którego każda kapsułka zawiera aż 600 mg ekstraktu. Jest to bardzo duża ilość – nawet kilkukrotnie większa w porównaniu do najtańszych tabletek.

Producent sprzedaje swój produkt wyłącznie na oficjalnej stronie, do której link zostawiamy poniżej. Tak jak napisaliśmy już wyżej – jeżeli preparat pojawi się na portalach aukcyjnych, należy zachować szczególną ostrożność.

nutrina african mango

Cena za african mango to 159,37 zł, ale dzięki specjalnemu rabatowi -20% oficjalna cena to tylko 127, 51 zł. Producent oferuje różne formy płatności (także za pobraniem), a także gwarancję satysfakcji – jeżeli uznasz, że preparat nie działa, po prostu odeślij pozostałe opakowania i odzyskasz pieniądze. Warto przeczytać więcej informacji na oficjalnej stronie producenta!

Czy warto stosować African Mango na odchudzanie? Podsumowanie

African Mango to suplement diety, który od lat jest wykorzystywany przy dietach odchudzających. Badania częściowo potwierdzają właściwości tego składnika. Bardzo popularną formą suplementacji są kapsułki, których atutem jest łatwość stosowania. Ceny za najtańsze produkty rozpoczynają się już od około 20 złotych, ale nie cieszą się one dobrą opiną.

Na pytanie czy warto stosować african mango, należy odpowiedź sobie samodzielnie.  Jeżeli podejdziesz do odchudzania wyłącznie pod kątem stosowania tabletek, to nie warto! Warto sięgnąć po african mango, kiedy podstawę stanowi odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Badania potwierdzają, że w takiej sytuacji irvingia gabonensis może pozytywnie wpływać na kontrolę wagi.

Godnym polecenia produktem jest Nutrina African Mango, ponieważ każda kapsułka zawiera aż 600 mg czystego ekstraktu. Taka ilość ekstraktu jest gwarancją skutecznego działania!

Author: Dagmara Nowak

Nazywam się Dagmara Nowak i ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Gdańskim w 2009 roku. Dietetyką zainteresowałam się około 15 roku życia, ponieważ cierpiałam na sporą nadwagę. Zaczynałam od stosowania najdziwniejszych diet (głodówek), które tylko wyniszczały mój organizm. W końcu zaczęłam pozyskiwać wiedzę z zakresu dietetyki i uznałam, że tylko deficyt kaloryczny jest w stanie odmienić moje ciało i - udało się. Ponadto ukończyłam wiele kursów, zbierając ogromne ilości certyfikatów. Pomagałam już rodzinie i znajomym uporać się z dodatkowymi kilogramami, a teraz postanowiłam dzielić się swoją wiedzą z Internautami - stąd pomysł na tego bloga. W wolnych chwilach uwielbiam aktywnie spędzać czas, między innymi na kortach tenisowych czy na rowerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.