10kg.pl » Odchudzanie » Dieta » Cambridge » Dieta Cambridge – Czym jest i na czym polega?

Dieta Cambridge – Czym jest i na czym polega?

O tym specyficznym sposobie odchudzania w ostatnich latach było głośno. Niestety jak przy większość rzeczy, które wzbudzają tak ogromne zainteresowanie, pojawiły się różne legendy. Czas sprawdzić czym jest tak naprawdę dieta Cambridge, jakie są jej zasady i czy jest ona efektowna i bezpieczna dla zdrowia.

Dieta Cambridge – posiłki tylko w proszku

Twórcy diety Cambridge opracowali zestaw posiłków w proszku. Według nich posiłki w proszku są zdrowe i bezpieczne, a mogą mieć również więcej składników odżywczych niż posiłki w pierwotnej formie. Ma to być również sposób na schudnięcie. Wiele osób jednak zastanawia się, czy jedzenie w proszku naprawdę może być zdrowe? To zależy od tego jak zostało zrobione.

Dziś poruszamy temat produktów Cambridge więc to ich składem się zajmiemy. Są one tworzone w laboratorium. Znajdują się w nich wszystkie składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Są w nich węglowodany, zdrowe tłuszcze i białka wysokiej jakości. Znajdziemy również kompleks witamin i minerałów. A co najlepsze wszystkie te produkty mają w sobie odpowiednie dawki tych składników.produkty diety cambridge

Wydawać by się mogło, że tak stworzone posiłki w proszku są nawet zdrowsze niż te, które jemy w pierwotnej formie. Wykonano badania i testy, które potwierdzają, że produkty Cambridge są bezpieczne i zdrowe. Są one tak samo bezpieczne ja mleka w proszku i mieszanki żywieniowe dla niemowląt. Posiadają one certyfikaty, a Instytut Żywności i Żywienia potwierdza ich skuteczność. Posiadają również liczne certyfikaty kontroli Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji. – Czytamy na www.miastokobiet.pl

Zasady diety Cambridge

Zakłada ona, że jemy jedynie posiłki sproszkowane. Jej plusem jest to, że sami możemy zdecydować, czy chcemy dietę bardzo restrykcyjną. Jeśli decydujemy się na taką dietę i chcemy ograniczyć spożywanie kalorii do mniej niż 800, to konieczne jest udanie się do lekarza po poradę, czy taka dieta jest dla nas wskazana. Dieta Cambridge, która zakłada spożywanie mniejszej ilości kalorii na przykład 400 dziennie, jest zalecana dla osób, które w szybkim czasie muszą zrzucić kilkadziesiąt kilogramów.jedzenie diety cambridge

Jest to konieczne przed wykonaniem operacji, czy zabiegu chirurgicznego lub kiedy nasze BMI przekracza 30. Taki stopień jest jednak najbardziej restrykcyjny i można go stosować przez trzy tygodnie. Kolejne stopnie zakładają spożywanie od 800 kalorii dziennie do 1500. I tych granic nie powinno się przekraczać bez konsultacji ze specjalistą. Ograniczenie dziennej porcji kalorii do 800 jest polecane osobom, którym zależy na szybkiej utracie masy ciała. Jednak takie ograniczenia energetyczne nie powinny trwać zbyt długo. Jeśli nie czujemy pośpiechu, zależy nam na diecie jak najzdrowszej i bezpiecznej to najlepiej zdecydować się na program do 1500 kalorii na dobę.

Jak działa dieta Cambridge i jakie są jej efekty

Przy diecie Cambridge wyróżnia się dwa etapy. Podczas pierwszego etapu mamy spożywać jedynie posiłki w proszku. Ten etap nie powinien trwać dłużej niż trzy tygodnie. Podczas jego trwania możemy spożywać od 800 do 1000 kalorii dziennie. W tym czasie z łatwością zaobserwujemy spadanie masy ciała. Jest to możliwe, ponieważ organizm będzie wykorzystywał tkankę tłuszczową do wytwarzania energii na bieżące zadania. Tak więc rozpocznie się proces spalania tkanki tłuszczowej.

Drugi etap, który powinien się zacząć najpóźniej po trzech tygodniach trwania pierwszego etapu. Zakłada on stopniowe powrócenie do naturalnego sposobu odżywiania, czyli do posiłków w nich pierwotnych wersjach. Jeśli po przejściu na etap drugi zatrzyma się proces spalania tkanki tłuszczowej i nie będziemy widzieli stopniowego zmniejszania się masy ciała, to znak, że nie postępowaliśmy zgodnie z zaleceniami producenta lub w diecie pojawiły się produkty bogate w tłuszcze i sól. Konieczne być może powrócenie do etapu pierwszego. O wszystkich zmianach w tej diecie powinien decydować specjalista. Dlatego zaleca się prowadzenie diety Cambridge pod stałym okiem dietetyka lub lekarza.

Wady diety Cambridge

Nie ma diety idealnej i w każdej znajdziemy jej plusy i minusy. Czas więc sprawdzić jakie wady ma dieta Cambridge. Jak wcześniej wspomniałem dieta ta nie jest dietą cud. Więc konieczne jest stosowanie się do zaleceń jej stwórców. Nie można podjadać między posiłkami, a podczas wypadów do knajp i barów nie można pozwolić sobie na małe co nieco. Jeśli złamiemy zasady tej diety to jej efekty nie będą zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Zalety diety Cambridge

Jeśli są wady, to z pewnością są i zalety. Po pierwsze nie jest to wymagająca dieta, a wręcz przeciwnie jest bardzo łatwa, ponieważ w pierwszym etapie jemy jedynie posiłki w proszku, więc omija nas gotowanie. Jest również bezpieczna, a to ma ogromne znaczenie.

Dagmara Nowak
Dagmara Nowak

Nazywam się Dagmara Nowak i ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Gdańskim w 2009 roku. Dietetyką zainteresowałam się około 15 roku życia, ponieważ cierpiałam na sporą nadwagę. Zaczynałam od stosowania najdziwniejszych diet (głodówek), które tylko wyniszczały mój organizm. W końcu zaczęłam pozyskiwać wiedzę z zakresu dietetyki i uznałam, że tylko deficyt kaloryczny jest w stanie odmienić moje ciało i - udało się. Ponadto ukończyłam wiele kursów, zbierając ogromne ilości certyfikatów. Pomagałam już rodzinie i znajomym uporać się z dodatkowymi kilogramami, a teraz postanowiłam dzielić się swoją wiedzą z Internautami - stąd pomysł na tego bloga. W wolnych chwilach uwielbiam aktywnie spędzać czas, między innymi na kortach tenisowych czy na rowerze.

Artykuły: 34

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *