10kg.pl » Odchudzanie » Dieta » Zone » Dieta Zone – Gwiazdy Hollywood polecają: „3kg w 2 tygodnie!”

Dieta Zone – Gwiazdy Hollywood polecają: „3kg w 2 tygodnie!”

To kolejna dieta, która obiecuje nam, że zyskamy piękną figurę bez grama tłuszczu. Są nią zachwycone gwiazdy Hollywoodu i ma ona nawet kilka przykładów. Jednak nie potwierdzono jeszcze, czy dieta Zone, czyli inaczej zwana dietą strefową ma na nas tak pozytywne działanie. Zdaniem jej twórcy jest ona nie tylko skuteczna, jeśli chodzi o zmniejszenie i unormowanie masy naszego ciała, ale również ma wiele pozytywnych aspektów dla naszego zdrowia. A to wszystko dzięki zachowaniu równowagi przy spożywaniu insuliny. Sprawdźmy, czy dieta Zone, rzeczywiście może mieć na nasz tak dobry wpływ i jakich efektów możemy się po niej spodziewać.

Dieta Zone – jakie są jej zasady

W tej diecie chodzi o przestrzeganie zasad bezpiecznej diety. Podczas jej stosowania należy unikać alkoholu i innego rodzaju używek. Powinno się pamiętać o wszelkich zasadach zdrowiej diety. Ważne jest również, to by zachować równowagę w spożywanie ilości węglowodanów, tłuszczy i białka do dawki insuliny. Stąd właśnie nazwa diety Zone, czyli strefowej. Z angielskiego Zone, oznacza strefę lub równowagę, co jest niezwykle ważne przy naszej diecie. Podczas jej stosowania nie możemy jeść więcej niż 1800 kalorii dziennie. Według jej twórcy to jest odpowiednia ilość kalorii dla każdego z nas.piramida żywieniowa dieta zone

W naszej diecie nie może zabraknąć najważniejszych składników odżywczych, które będą spożywane w idealnych proporcjach. To pozwoli zachować pełną równowagę w diecie. Ważne jest również, to, o jakich godzinach będziemy spożywać posiłki. Śniadanie nie powinno być jedzone później niż godzinę po przebudzeniu. Należy zachowywać odpowiednie odstępy od kolejnych posiłków. Nie powinny być one częstsze ni co godzinę i nie powinny mieć pomiędzy sobą przerwy dłuższej niż pięć godzin. Kolacja powinna być zjedzona nie później niż dwie godziny przed snem. Dzięki temu nasz organizm usprawni swoją pracę, a my będziemy cieszyć się widocznymi efektami i dobrym samopoczuciem. Warto również pamiętać, że w ciągu dnia nie możemy zjeść więcej niż pięć posiłków i nie mniej niż cztery. Jest to niezwykle ważne.

Jakie efekty daje nam dieta Zone

Jej twórca zapewnia nas, że w pierwszych dwóch tygodniach jesteśmy w stanie chudnąć nawet 3 kilogramy. Po kolejnych miesiącach stosowania diety Zone możemy po każdych czterech tygodniach obserwować spadek wagi o 1-2 kilogramy. Dodatkowo znacząco poprawia się nasze samopoczucie i zdrowie. Jest to więc dieta bezpieczna, która nie powoduje efektu jo-jo przez nagły i zbyt szybki spadek wagi. Jest wiele osób, które chwilą i polecają dietę Zone i jej działanie. Możemy więc uznać, że jest to dieta zdrowa i bezpieczna. Jednak nie możemy stosować jej zbyt długo. To ile możemy stosować się do diety Zone i jej zasad musimy skonsultować z lekarzem. To on zdecyduje, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania diety strefowej dłużej niż trzy miesiące. Warto jednak zaznaczyć, że nie udowodniono, że dieta ta ma tak pozytywne działanie na nasze zdrowie i jest nie wiele osób, które mogą pochwalić się efektami schudnięcia po tej diecie.

Kto nie powinien stosować diety Zone

Dieta ta jest uznawana za skuteczną i bezpieczną. Niemal każdy może z niej korzystać. Jednak najlepiej skonsultować to ze specjalistą. Osoby, które mają problemy z chorobami nerek, nie powinny decydować się na stosowanie się do zasad tej właśnie diety.

Dagmara Nowak
Dagmara Nowak

Nazywam się Dagmara Nowak i ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Gdańskim w 2009 roku. Dietetyką zainteresowałam się około 15 roku życia, ponieważ cierpiałam na sporą nadwagę. Zaczynałam od stosowania najdziwniejszych diet (głodówek), które tylko wyniszczały mój organizm. W końcu zaczęłam pozyskiwać wiedzę z zakresu dietetyki i uznałam, że tylko deficyt kaloryczny jest w stanie odmienić moje ciało i - udało się. Ponadto ukończyłam wiele kursów, zbierając ogromne ilości certyfikatów. Pomagałam już rodzinie i znajomym uporać się z dodatkowymi kilogramami, a teraz postanowiłam dzielić się swoją wiedzą z Internautami - stąd pomysł na tego bloga. W wolnych chwilach uwielbiam aktywnie spędzać czas, między innymi na kortach tenisowych czy na rowerze.

Artykuły: 34

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *