Cappuccino MCT: najmocniejsza kawa na odchudzanie!

| Opublikowano: | verified Oparte na dowodach

10kg.pl korzysta tylko ze źródeł wysokiej jakości, w tym z recenzowanych badań, na poparcie faktów zawartych w naszych artykułach. Możesz mieć pewność, że nasze treści są dokładne, rzetelne i godne zaufania.

kobieta pijąca cappuccino

Cappuccino MCT to innowacyjny suplement diety, którego forma zaskoczyła wiele osób. Najpopularniejszą formą suplementacji na świecie są kapsułki, ale co powiesz o pysznej kawie? Każdego dnia sięgamy przynajmniej po jedną filiżankę, dlatego producent wpadł na świetny pomysł stworzenia pysznej kawy kuloodpornej.

Kawa kuloodporna jest znana na całym świecie – to żadna nowość. Cappuccino MCT mimo tego wyróżnia się, ponieważ to napój, który został wzbogacony o kilka dodatkowych składników, które dają przewagę nad zwykłą kawą kuloodporną. Do tego ten przepyszny smak…

Cappuccino MCT gwarantuje przepyszny smak. W procesie tworzenia połączone najlepsze ziarna – kongijskie i arabikę. Regularne picie nie tylko pozwala na chwilę rozkoszy, ale przede wszystkim wspomaga proces odchudzania. Wszystko dzięki najwyższej jakości składnikom.

W tym wpisie przedstawię Ci, czym jest kawa kuloodporna i dlaczego to właśnie Cappuccino MCT jest jej najlepszą formą. Do tego przybliżę Ci jak tylko się da ten kawowy suplement wspomagający odchudzanie i może również Ty dołączysz do grona jego konsumentów? Kto wie…

Kawa kuloodporna – Co to jest?

Kawa kuloodporna (ang. Bulletproof coffee) to dzieło amerykańskiego blogera Dave’a Asprey’a, który podczas wizyty w Tybecie w 2004 roku zauważył, że tamtejsi mieszkańcy do herbaty dodają masło i mleko jaków.

Asprey był zachwycony takim połączeniem, dlatego zdecydował się na taki sam krok z kawą. W ten sposób powstała kawa o niesamowitych właściwościach znana na całym świecie pod nazwą Bulletproof coffee.

Finalnie kawa kuloodporna nieco różni się od herbaty z Tybetu i wcale nie chodzi o różnicę między kawą a herbatą. Dave Asprey wykorzystał zwykłe masło i średniołańcuchowy tłuszcz MCT, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Dzisiaj wiele osób taką kawę pije bez masła, ponieważ to właśnie sam olej MCT jest wystarczający. To składnik o niesamowitych właściwościach.

Olej MCT i kawa – połączenie idealne?

MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, którym warto poświęcić 5 minut.

Dzięki swojej szczególnej budowie chemicznej wykazują korzystne dla zdrowia właściwości.

To świetna alternatywa dla kwasów tłuszczowych długołańcuchowych, które przeważają w pożywieniu.

Dlaczego olej MCT jest dobry dla zdrowia?

W porównaniu do tłuszczów długołańcuchowych tłuszcze średniołańcuchowe są trawione w zupełnie inny sposób.

Są one wchłaniane z przewodu pokarmowego bezpośrednio przez żyłę wrotną do wątroby. Ten niecodzienny sposób trawienia powoduje, że MCT przypisuje się wiele właściwości zdrowotnych i nie tylko!

Tłuszcz MCT wchłania się błyskawicznie do krwiobiegu, a forma, w jakiej jest transportowany, sprawia, że nie zwiększa ryzyka wystąpienia wielu chorób jak np. miażdżycy. Jest stosowany także w stanach chorobowych, podczas których występują problemy ze wchłanianiem tłuszczów, a także w czasie niedożywienia, niektórych przypadłości metabolicznych oraz podczas chorób wątroby. – podaje ceniony portal medyczny WebMD.com

Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe wykazują również działanie termogenne i antybakteryjne. Co ciekawe, kwasy MCT potrzebują tylko połowę tlenu wykorzystywanego przez długołańcuchowe kwasy tłuszczowe. Dzięki temu więcej energii zostaje dla nas którą możemy wykorzystać podczas treningu.

Olej MCT – dla kogo?

Regularne stosowanie oleju MCT poleca się głównie sportowcom i osobom o aktywnym trybie życia. Diety profesjonalnych sportowców bazują na tym składniku.

Dzięki szybkiemu wchłanianiu i przekształceniu oleju możemy efektywnie oszczędzać zapasy glikogenu mięśniowego podczas treningów.

Olej MCT jest wykorzystywany jako szybkie źródło energii, a także przydaje się podczas regeneracji. To bardzo uniwersalny środek, który przydaje się podczas zarówno budowania masy mięśniowej, jak i redukcji tkanki tłuszczowej. Olej MCT często jest nieodłącznym elementem u osób na diecie ketogenicznej.

Olej MCT na odchudzanie

Olej MCT jest regularnie stosowany przez osoby na diecie, ponieważ nie tylko dodaje mnóstwo energii i ułatwia regenerację, ale również hamuje apetyt, poprawia metabolizm oraz ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej.

Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe mają silne właściwości termogenne, dzięki czemu powodują zwiększone wydatkowanie ciepła przez organizm. To powoduje, że spalanie tkanki tłuszczowej może być o wiele łatwiejsze.

Dzięki olejowi MCT czas przebywania pokarmu w przewodzie znacznie się wydłuża. Sprawia to, że przez znacznie dłuższy czas może towarzyszyć nam uczucie sytości, a wchłanianie wielu składników znacznie się poprawi.

Jedno z badań wzięło pod lupę średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe. W tym badaniu porównano je z dzialaniem oliwy z oliwek. Zostało przeprowadzone w 2008 roku. W badaniu wzięło udział 49 osób z nadwagą w wieku od 19 do 50 lat i trwało 16 tygodni. Okazało się, że spożycie oleju MCT skutkowało niższą masą ciała końcowego niż oliwa z oliwek. Podaję link do badania poniżej.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2874190/

Kawa kuloodporna na odchudzanie

Kawa kuloodporna działa o wiele lepiej niż zwykła kawa. Dzięki połączeniu z masłem i olejem kokosowym MCT pobudza na kilka godzin, tworzy silne uczucie sytości, a także przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. – podaje zagraniczny serwis healthline.com

Właściwości oleju MCT zostały opisane już powyżej. Jego połączenie z kawą może dawać świetne efekty. Sama kawa jest znana ze swoich właściwości pobudzających i przyspieszających metabolizm, ale w pojedynkę jej wpływ na odchudzanie jest marginalny. Dzięki połączeniu z olejem kokosowym staje się prawdziwą bombą, która rozprawia się z tłuszczem od środka.

Raczej każdy z nas dzień zaczyna od kawy, dlatego warto sprawdzić ten sposób na odchudzanie, ponieważ nie tylko działa lepiej niż zwykła kawa, ale dodatkowo zadba o metabolizm, wydłuży sytość i przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej.

Cappuccino MCT to najlepsza kawa kuloodporna

Kawa kuloodorna znana jest na całym świecie w postaci kawy, masła i oleju kokosowego MCT. Okazuje się, że to połączenie można jeszcze bardziej udoskonalić, a potwierdził to producent Cappuccino MCT, który zrezygnował z masła na rzecz kilku dodatkowych składników, których właściwości potwierdzają badania kliniczne.

Cappuccino MCT to pyszne cappuccino, które przede wszystkim jest kawą… Do jej produkcji wykorzystano najlepsze ziarna kawy – arabika i ziarna kongijskie. Dzięki najwyższej jakości kofeinie mamy gwarancję najlepszego smaku, a także nieprzeciętne właściwości pobudzające.

Pozycją obowiązkową jest również olej kokosowy MCT, który odpowiada za niesamowite właściwości kuloodpornej kawy. Nie znajdziemy tu jednak masła, ponieważ w jego miejscu producent zdecydował się na aż 5 różych składników:

 • Formuła ID-alG™ (połączenie alg brunatnych i ekstraktu z nasion winorośli właściwej) – redukuje tkankę tłuszczową, tłuszcz brzuszny i tłuszcz trzewny,
 • Garcinia Cambogia – Zmniejsza uczucie głodu, pomaga utrzymać prawidłowy poziom tłuszczu we krwi,
 • Chrom – Pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi, ma udział w metabolizmie makroskładników, zmniejsza uczucie głodu,
 • Inulina – stymuluje rozwój mikroflory jelitowej, wspiera pracę jelit, reguluje częstotliwość wypróżnień,
 • Guarana – działa pobudzająco, wspomaga metabolizm tłuszczu, wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.

Cappuccino MCT

Właśnie dlatego Cappuccino MCT to najlepsza kawa kuloodporna na odchudzanie! Wykorzystano w niej najlepsze składniki wspomagające odchudzanie, a w tym również rewelacyjną formułę ID-alG™.

Wbrew pozorom w ogóle nie psuje to smaku. Cappuccino MCT jest przepyszne jak mało która kawa. To idealny sposób nie tylko na pobudzenie czy odchudzanie, ale również chwilę relaksu.

Cappuccino MCT – Skład i właściwości

Cappuccino MCT ciężko nazwać kawą kuloodporną, ponieważ znacznie odbiega od tego, co mówi nam definicja.

Temu napojowi zdecydowanie bliżej do kawy rakietoodpornej (jeśli można to tak nazwać), ponieważ znacznie wybiega poza ramy standardowej wersji.

Wykorzystuje najlepsze składniki, dzięki którym proces odchudzania staje się łatwiejszy.

Skład

Cappuccino MCT to absolutny top, jeśli chodzi o napoje wspomagające odchudzanie, dlatego w jego produkcji wykorzystano najwyższej jakości składniki o potwierdzonym klinicznie działaniu. Za wyjątkowe właściwości odpowiadają także proporcje składników, których producent niestety nie ujawnia.

W preparacie znajduje się 7 najwyższej jakości składników.

Kofeina

Kofeina to podstawowy składnik Cappuccino MCT, w którym wykorzystano kawę kongijską i arabikę.

Kofeina to najpopularniejsza i najłatwiej dostępna naturalna substancja pobudzająca.

Skutecznie pobudza ośrodkowy układ nerwowy, co poprawia koncentrację, zręczność, a nawet nastrój.

Olej MCT

Ten składnik to pozycja obowiązkowa w kawie kuloodpornej. To kwas tłuszczowy, który stoi „po dobrej stronie mocy”.

To przede wszystkim świetny zastrzyk energii, który w połączeniu z kofeiną zapewnia długie godziny najwyższej aktywności.

Do tego ogranicza apetyt i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Olej MCT jest regularnie stosowany przez profesjonalnych sportowców.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób sięga po niego, żeby stracić zbędne kilogramy.

ID-alG™ (ekstrakt z alg brunatnych i nasion winorośli właściwej)

Ta specjalna formuła sprawia, że Cappuccino MCT ma wyjątkowe właściwości, dzięki którym ma przewagę nad standardową kawą kuloodporną.

Ta specjalna formuła jest bogata w długołańcuchowe polifenole – tzw. florotanniny, które zatrzymują aktywność dwóch najważniejszych enzymów trawiennych – amylazy i lipazy.

Efektem tego jest mniejsza przyswajalność tłuszczu, sprawniejsze spalanie tkanki tłuszczowej nawet z najtrudniejszych miejsc, a także zmniejszona asymilacja węglowodanów.

Producent podaje, że pierwsze znaczące efekty widać już o 8 tygodniach regularnego stosowania.

Ludzie którzy stosowali już formułę ID-alG™, byli bardzo zadowoleni z uzyskanych rezultatów. Nie ma niestety oficjalnych badań przeprowadzonych na ludziach, ale w celu potwierdzenia działania tej formuły zostało przeprowadzone badanie na szczurach.

Okazało się, że ID-alG™ może zmniejszyć tkankę tłuszczową nawet o 20%, a także jej przyrost aż o 12%. Badanie potwierdziło, że ID-alG™ ma korzystny wpływ na kontrolę wagi. Link do badania.

Guarana

Guarana to częsty substytut kawy, ponieważ także jest źródłem kofeiny. Dzięki temu może poprawiać koncentrację, pamięć i zdolności poznawcze.

Dodatkowo dodaje mnóstwo energii i może mieć wpływ na metabolizm oraz tempo spalania tkanki tłuszczowej.

Inulina

Inulina to wielocukier o prozdrowotnych właściwościach. Może mieć wpływ na poziom cukru i cholesterolu, a także wspomagać odchudzanie.

Inulina może hamować apetyt i znacznie wydłużyć uczucie sytości, co powoduje, że chęć na podjadanie zaniknie.

Inulina to również wysokiej jakości prebiotyk, który wpływa na rozwój dobrej flory bakteryjnej jelit.

Garcinia Cambogia

Garcinia Cambogia (garcynia kambodżańska) znana jest od wielu lat ze swoich właściwości wspomagających odchudzanie. Zawiera aż 60% niesamowitego HCA (kwas hydroksycytrynowy), który przyspiesza spalanie tłuszczu, zmniejsza apetyt, a także reguluje poziom złego cholesterolu we krwi.

HCA może również prowadzić do termogenezy, dzięki czemu spalanie tkanki tłuszczowej będzie jeszcze prostsze. Niektóre źródła podają, że ten składnik nawet zwiększa produkcję hormonu szczęścia!

Chrom

Ostatni składnik w Cappuccino MCT to chrom, który znajduje się w wielu suplementach wspomagających odchudzanie. Jego właściwości znane są od wielu lat.

Przede wszystkim wspiera utrzymanie odpowiedniego poziomu cukru we krwi, znacznie ogranicza uczucie głodu, a także bierze udział w metabolizmie makroskładników.

Właściwości

Powyżej zostały już przedstawione właściwości poszczególnych składników, dlatego teraz przedstawię tylko najważniejsze właściwości Cappuccino MCT, o których wspomina producent:

 • Przyspiesza spalanie kalorii
 • Zwiększa uczucie sytości po posiłku
 • Hamuje napady głodu
 • Zmniejsza magazynowanie tłuszczu
 • Świetnie pobudza i dodaje energii
 • Zwiększa wydolność podczas ćwiczeń
 • Pomaga wymodelować sylwetkę.

Warto przypomnieć, że Cappuccino MCT to środek bezpieczny dla zdrowia i nie powoduje efektów ubocznych. Wszystko to dzięki wykorzystaniu naturalnych składników.

Cappuccino MCT – Efekty regularnego stosowania

Aby osiągnąć najlepsze efekty należy regularnie spożywać Cappuccino MCT. Jedno opakowanie wystarcza na 30 dni, dlatego od razu najlepiej zamówić dwa opakowania, ponieważ wtedy otrzymamy trzecie gratis i zaoszczędzimy przy tym dużo pieniędzy, a zapas wystarczy aż na 3 miesiące.

Producent podaje, że pierwsze efekty regularnego stosowania można osiągnąć już po kilku tygodniach. Jest to kwestia indywidualna, ponieważ wszyscy jesteśmy inaczej zbudowani. Niektórzy na pierwsze efekty będą musieli zaczekać nawet przynajmniej miesiąc.

U innych wystarczą tylko 2 tygodnie. Mimo wszystko ciężko będzie przestać stosować Cappuccino MCT, ponieważ jego smak jest nie do podrobienia – wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju.

Regularne stosowanie Cappuccino MCT przede wszystkim ograniczy apetyt, dzięki czemu zaczniesz jeść mniej i być może nareszcie przestaniesz mieć ochotę na przekąski. To bardzo ważne, żeby pozbyć się podjadania. To właśnie ono w dużej mierze odpowiada za problemy z odchudzaniem.

Cappuccino MCT może również przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Dzięki temu po miesiącu regularnych treningów waga może być jeszcze bardziej atrakcyjna.

Nie można zapomnieć, że Cappuccino MCT to dalej kawa kuloodporna, która dodaje mnóstwo energii na cały dzień. To bardzo ważne także na diecie, żeby mieć dużo energii. Bez niej jakakolwiek forma aktywności fizycznej jest po prostu małoefektywna.

Cappuccino MCT – Opinie

Cappuccino MCT to produkt, który został pokochany nie tylko w Polsce, ale także za granicą. To pierwsza taka kawa kuloodporna, która nie tylko działa rewelacyjnie, ale także świetnie smakuje.

Przede wszystkim smak to coś, co wiele osób najczęściej wspomina. Nic dziwnego, ponieważ rzeczywiście, jest wybitny.

Opinie z forum

Na razie jest to stosunkowo nowy produkt na rynku, ale już możemy przeczytać opinie na jego temat.

Na forum  gdzie trwają zacięte dyskusje na temat bulletproof coffee, zaczyna się robić głośno na temat tego cappuccino.

„Takiej kawy kuloodpornej jeszcze nie było” – pisze jeden z użytkowników w komentarzu, który otrzymał wiele plusów.

Temat zostaje poruszany również na forach dla kobiet. W tematach o odchudzaniu już padają pierwsze pozytywne słowa o Cappuccino MCT.

Warto wziąć pod uwagę opinie o zwykłej kawie kuloodpornej

Warto tu jeszcze wspomnieć o opiniach standardowej kawy kuloodpornej, które są bardzo pozytywne.

Cappuccino MCT to kawa kuloodporna udoskonalona o kilka dodatkowych składników, dzięki czemu charakteryzuje się wyjątkowym działaniem wspomagających odchudzanie o równie wyjątkowym smaku – to w końcu cappuccino.

To sprawia, że mamy do czynienia z naprawdę mocnym środkiem.

Cappuccino MCT – Jak stosować?

Stosowanie tego suplementu to naprawdę łatwizna! Wystarczy wsypać 3 pełne miarki (miarka jest dołączona do zestawu) do kubka, a następnie zalać ciepłą lub zimną wodą.

Producent zaleca 150 ml wody – wtedy cappuccino osiąga najlepszą konsystencję i smak.

Na koniec należy dobrze wymieszać – powinno to trwać nawet do 30 sekund. Jedno opakowanie Cappuccino MCT wystarcza na miesiąc.

Cappuccino MCT – Efekty uboczne

Wiele osób sięgając po suplementy diety, zastanawia się czy nie będą one mieć negatywnego wpływu na zdrowie.

Cappuccino MCT zawiera wyłącznie składniki naturalnego pochodzenia, dlatego to środek bezpieczny dla zdrowia. W porównaniu do preparatów z substancjami chemicznymi w składzie nie powoduje żadnych negatywnych skutków.

Właśnie dlatego został tak świetnie przyjęty na całym świecie!

Cappuccino MCT – Cena i gdzie kupić?

Cappuccino MCT to preparat z najwyższej półki, którego stosowania daje rzeczywiście wymierne efekty.

Producent nie zdecydował się na sprzedaż w aptekach i sklepach z suplementami.

Możemy tylko przypuszczać, jaka jest tego przyczyna – wysokie prowizje pobierane od każdej sprzedaży. To po prostu nieopłacalne.

Uwaga na podróbki

Produkt powinien być dostępny tylko na oficjalnej stronie producenta (link znajduje się niżej na pomarańczowym polu).

Nie znajdziemy go na serwisach ogłoszeniowych typu Allegro lub OLX ani porównywarkach cen jak Ceneo. Jeżeli mimo wszystko znajdziesz gdzieś Cappuccino MCT poza oficjalną stroną producenta, najlepiej napisz do producenta wiadomość email z zapytaniem, czy sprzedawca jest upoważniony do sprzedaży Cappuccino MCT.

Nic się nie stanie, jeśli zaczekasz chwilę z zamówieniem, a być może uchronisz się od kupna nieoryginalnego produktu.

Wspominam o tym, ponieważ bardzo często dochodzi do sprzedaży podróbek. Na aukcjach widnieją oficjalne zdjęcia produktu, a w opisie zapewniania o 100% oryginalności. Później prawdziwy oryginalny produkt otrzymuje negatywne opinie na podstawie podróbki. To bardzo ważne również dla zdrowia – nie wiadomo co znajduje się w podróbkach. Zamawiaj tylko z pewnych źródeł.

Cena

Cena za oryginalny preparat na oficjalnej stronie producenta to 189 zł za opakowanie. Dla jednych sporo, dla innych w sam raz… Na szczęście istnieją atrakcyjne zniżki, dzięki którym można bardzo dużo zaoszczędzić:

 • Zamawiając dwa opakowania, trzecie otrzymasz gratis – oszczędność 189 zł i zapas na 3 miesiące
 • Zamawiając trzy opakowania, kolejne trzy opakowania otrzymasz gratis – oszczędność 567 zł i zapas na 6 miesięcy.

Szczególnie druga promocja jest bardzo korzystna, ponieważ można zrzucić się z kimś na taki zestaw i wychodzi wtedy  283 zł za zestaw na 3 miesiące, a trzeba zaznaczyć, że to obecnie najlepsza kawa kuloodporna.

Gdzie kupić?

Najlepszym miejscem zakupu jest oficjalna sklep producenta. To właśnie tam znajdują się atrakcyjne zniżki, a także więcej informacji o samym produkcie.

Producent oferuje różne formy płatności:

 • Płatność online
  • Przelew
  • Karta płatnicza
 • Płatność przy odbiorze

Zamówienie jest realizowane za pomocą poczty lub firmy kurierskiej. Dużym plusem jest odpowiednie „zamaskowanie” paczki, dzięki czemu tylko Ty wiesz, co znajduje się w środku.

Cappuccino MCT – Podsumowanie

Cappuccino MCT to aktualnie najlepsza kawa kuloodporna na rynku. To nie tylko sposób na więcej energii i sprawniejsze odchudzanie – to również sposób na chwilę przyjemności, ponieważ smak tej kawy jest rewelacyjny. Jedynym minusem tego suplementu jest to, że ciężko nam będzie skończyć na jednej filiżance dziennie. Ten smak po prostu jest genialny.

Author: Dagmara Nowak

Nazywam się Dagmara Nowak i ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Gdańskim w 2009 roku. Dietetyką zainteresowałam się około 15 roku życia, ponieważ cierpiałam na sporą nadwagę. Zaczynałam od stosowania najdziwniejszych diet (głodówek), które tylko wyniszczały mój organizm. W końcu zaczęłam pozyskiwać wiedzę z zakresu dietetyki i uznałam, że tylko deficyt kaloryczny jest w stanie odmienić moje ciało i - udało się. Ponadto ukończyłam wiele kursów, zbierając ogromne ilości certyfikatów. Pomagałam już rodzinie i znajomym uporać się z dodatkowymi kilogramami, a teraz postanowiłam dzielić się swoją wiedzą z Internautami - stąd pomysł na tego bloga. W wolnych chwilach uwielbiam aktywnie spędzać czas, między innymi na kortach tenisowych czy na rowerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.