Choco Lite na odchudzanie: działanie, skład, opinie

| Opublikowano: | verified Oparte na dowodach

10kg.pl korzysta tylko ze źródeł wysokiej jakości, w tym z recenzowanych badań, na poparcie faktów zawartych w naszych artykułach. Możesz mieć pewność, że nasze treści są dokładne, rzetelne i godne zaufania.

Choco Lite

Choco Lite to koktajl czekoladowy o działaniu wspomagającym odchudzanie, o którym w ostatnim czasie było dosyć głośno za sprawą nielegalnego wykorzystywania wizerunku celebrytek do promocji suplementu.

Czy tak nieodpowiedzialne zachowanie producenta daje nam jasny sygnał do omijania tego środka szerokim łukiem? Postanowiliśmy sprawdzić podstawowe informacje jak skład, zakładanie właściwości i prawdziwe opinie, które są najlepszym wyznacznikiem działania.

Pomińmy na razie wszelkie afery i skupmy się na samym suplemencie. Czy Choco Lite działa? Czy czekolada i odchudzanie to odpowiednie połączenie? Postaramy się to wszystko wyjaśnić w tym artykule.

Odchudzanie to zwykle dość trudne zadanie i nie istnieje żaden środek, który wykona całą robotę za Ciebie. Suplementy diety nie odchudzają!  Takie środki mogą jedynie wspomagać ten trudny proces, który bazuje przede wszystkim na diecie i aktywności fizycznej.

Czy jednak Choco Lite można nazwać skutecznym suplementem na odchudzanie, czy jest to kolejny środek, którego zadaniem jest tylko odchudzenie portfela?

Choco Lite – co to jest?

Choco Lite to produkt przeznaczony dla osób, które starają się zgubić zbędne kilogramy. Dzięki niemu spalanie tkanki tłuszczowej może stać się znacznie łatwiejsze. Ma formę proszku, z którego przygotowuje się czekoladowy koktajl. Warto wiedzieć, że producent wykorzystał tylko naturalne składniki, dlatego ten suplement jest bezpieczny dla zdrowia.

choco lite koktajl

Za czekoladowy smak koktajlu odpowiada kakao i można powiedzieć, że jest to najważniejszy składnik produktu, ponieważ to przede wszystkim on działa na kubki smakowe. Jak jednak ma się on do odchudzania? To przecież składnik, który jest obecny w wyrobach cukierniczych i słodyczach. Okazuje się jednak, że kakao może być sprzymierzeńcem osób na diecie redukcyjnej…

Kakao a odchudzanie

Popularne kakao pochodzi z owoców kakaowca, czyli jest składnikiem pochodzenia naturalnego. W sproszkowanej formie kakao jest częścią wielu dań i deserów, a także napojów o smaku czekoladowym. Pewnie dlatego właśnie producent Choco Lite zdecydował się na kakao naturalnego pochodzenia – nie można powiedzieć, że ten składnik działa niekorzystnie na odchudzanie!

kakao a odchudzanie

Właściwości kakao

Kakao ma mnóstwo właściwości zdrowotnych! Dzięki wysokiej zawartości flawonoidów może być pomocne w walce z nowotworami, a w szczególności raka jelita grubego – potwierdziły to badania. Flawonoidy świetnie chronią organizm przed stresem oksydacyjnym, czyli opóźniają procesy starzenia i dbają o kondycję skóry, włosów czy paznokci.

Kakao może również poprawić samopoczucie i wzmocnić koncentrację. Udowodniono, że ziarna kakaowca mogą korzystnie działać na układ sercowo-naczyniowy – obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Kakao na odchudzanie

Kakao nie jest takie złe, jak wielu osobom się wydaje. Zawiera mnóstwo witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i działa korzystnie na ogólne funkcjonowanie organizmu. To naturalne źródło energii, źródło dobrego nastroju i poprawiacz koncentracji. Kakao może i bezpośrednio nie przekłada się na odchudzanie, ale ten skomplikowany proces staje się łatwiejszy, kiedy lepiej się czujemy, a tak właśnie działa ten składnik.

kakao na odchudzanie

Na takie właściwości można liczyć, sięgając po ciemne gorzkie kakao. Kakao słodzone i z dużą ilością węglowodanów nie jest już przyjazne odchudzaniu. Dlatego właśnie wszystkie słodkości, które bazują na kakao, są na diecie redukcyjnej zabronione. Do tego wiele z nich często zawiera tłuszcz.

Podsumowując, samo kakao nie sprawi, że kilogramy znikną, ale może poprawić samopoczucie, które może nastawić nas lepiej do treningu czy diety. Od czasu do czasu warto na pewno skorzystać z gorzkiego kakao.

Kakao w świetle badań

Przejdźmy jednak do faktów, bo jak na razie przedstawiliśmy tylko możliwe właściwości kakao. Przeprowadzone badania to najbardziej wiarygodne źródło wiedzy. Badania i ich wyniki są bardzo zaskakujące!

kakao na odchudzanie badania

„Czekolada o wysokiej zawartości kakao jako przyspieszacz odchudzania”

Badanie udostępnione w grudniu 2015 roku przez International Archives of Medicine bierze pod uwagę wpływ czekolady o wysokiej zawartości kakao na proces odchudzania. Badanie trwało kilka tygodni, a wzięły w nim udział kobiety i mężczyźni w wieku 19-67 lat.

Utworzono trzy grupy osób:

 1. Dieta niskowęglowodanowa i spożycie czekolady z 81% zawartością kakao na poziomie 42 gramów dziennie,
 2. Dieta niskowęglowodanowa bez spożycia czekolady,
 3. Dieta według własnego uznania z nieograniczonym wyborem jedzenia.

Na początku badania wszystkie grupy otrzymały obszerne profesjonalne porady lekarskie i zostały dokładnie poinformowane o swojej diecie. Na początku i końcu badania zostały pobrane próbki krwi, waga, wskaźnik BMI oraz stosunek talii do bioder.

Wyniki są bardzo zaskakujące, ponieważ to właśnie grupa stosująca czekoladę z wysoką zawartością kakao doświadczyła najłatwiejszej i najbardziej udanej utraty wagi. Zmniejszenie masy tej grupy przekroczyło wyniki dwóch pozostałych grup o 10% już po trzech tygodniach. Okazało się także, że grupa stosująca czekoladę miała lepsze samopoczucie.

Badanie to potwierdza, że kakao może mieć wpływ na proces redukcji masy. Wydaje się, że spożywanie czekolady o wysokiej zawartości kakao może znacznie zwiększyć skuteczność diet odchudzających.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym badaniu przejdź na stronę researchgate.net

Czy Choco Lite może wspomagać odchudzanie?

Sama zawartość kakao może wskazywać na to, że regularne picie Choco Lite może wspomagać odchudzanie. Co więcej, suplement zawiera więcej składników – otręby, grykę, groszek, brązowy ryż i spirulinę – których działanie również zostało poddane badaniom, które sugerują, że mogą mieć wpływ na redukcję.

Czy jednak ten wpływ jest aż tak duży? Tak naprawdę nie wiemy, w jakich ilościach użyto tych składników. Choco Lite na pewno nie odchudza, ale może wspomagać odchudzanie – nie wiadomo tylko w jakim stopniu.

Choco Lite – skład i właściwości koktajlu na odchudzanie

Czy samo picie koktajlu czekoladowego, który, jak już ustaliliśmy, zawiera naturalne kakao,  może przyczynić się do utraty wagi? Może wydawać się, że może nieco do tego się przyczynić – tak też podaje producent na swojej stronie. Przyjrzyjmy się jednak z bliska temu preparatowi.

Skład Choco Lite

Producent na swojej oficjalnej stronie podaje, że Choco Lite zawiera 6 naturalnych składników. Wychodzi na to, że do produkcji koktajlu wykorzystano wyłącznie naturalne składniki, a to duży plus, ponieważ to sprawia, że produkt nie powinien powodować efektów ubocznych.

Choco Lite zawiera 6 naturalnych składników.

Kakao

Niektórzy o tym pewnie nie wiedzą, ale kakao to składnik naturalnego pochodzenia. Kakao może poprawiać samopoczucie i koncentrację dzięki lepszemu ukrwieniu mózgu. Kakao może chronić człowieka również przed stresem oksydacyjnym. Ten składnik zawiera przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie. W ten sposób możemy zadbać o stan skóry, włosów czy paznokci. Regularne stosowanie kakao może także obniżyć ciśnienie tętnicze.

Otręby

Otręby wielu osobom mogą nie kojarzyć się zbyt dobrze, ale wbrew pozorom to naprawdę ciekawy składnik, który w połączeniu, chociażby z jogurtem naturalnym smakuje bardzo dobrze, a w Choco Lite jest praktycznie nieodczuwalny.

Otręby mogą zapobiegać przed zakrzepami, regulować ciśnienie krwi, a nawet zmniejszyć wchłanianie cholesterolu dzięki obecności beta-glukanu we frakcji błonnika pokarmowego. Otręby owsiane są bogatym źródłem witaminy E, która może wzmacniać serce i hamować proces starzenia.

Jednak przede wszystkim otręby to świetny supresant apetytu, który pęcznieje w żołądku, co sprawia, że możemy przez dłuższy czas cieszyć się uczuciem sytości. To bardzo ważne podczas odchudzania, żeby przy ustalonej kaloryczności posiłków jak najrzadziej odczuwać głód.

Gryka

Ten składnik zawiera wiele witamin i minerałów – najwięcej w nim witamin z grupy B i magnezu. Regularne jedzenie kaszy gryczanej może mieć wpływ na zmęczenie i stres. Co więcej, może także zapobiegać nadciśnieniu tętniczemu, podwyższonemu poziomowi cukru, czy chorobom sercowo-naczyniowym. Jest to składnik bogaty we flawonoidy, które mogą zapobiegać nowotworom i tworzeniu zmian miażdżycowym.

Spirulina

Wodorosty morskie to składnik, który w diecie Polaków raczej rzadko się pojawia, a szkoda, ponieważ jest cennym źródłem wielu składników. Spirulina to bogate źródło białka, witamin i minerałów. Może mieć wpływ na witalność i przemianę materii, a także produkcję pożytecznych bakterii, lepszą odporność organizmu oraz obniżenie poziomu złego cholesterolu. Co więcej, barwniki, które znajdują się w spirulinie, mogą pomóc w oczyszczeniu organizmu z niebezpiecznych złogów i toksyn.

Spirulina ma zdolność do ograniczonego spowalniania metabolizmu, co oznacza, że to pewnego stopnia może redukować fizjologiczne zapotrzebowanie na energię. Stosowanie spiruliny może sprzyjać odchudzaniu, ponieważ reguluje pracę jelit. Dysfunkcje wchłaniania są często odpowiedzialne za przyrost wagi.

Groszek

Groszek to źródło wielu wartościowych składników odżywczych. Zawiera między innymi potas, sód, wapń, miedź, żelazo, magnez, cynk, mangan i selen, a także witaminy A, E, C, K, B1, B2, B3, B6 i kwas foliowy. Co więcej, jest również bogaty w karoteny, flawonoidy, zeaksantynę i luteinę – inaczej antyoksydanty, które mogą hamować proces starzenia.

Obecność tak wielu cennych składników odżywczych może mieć pozytywny wpływ na układ krwionośny, nerwowy, pokarmowy, mięśniowy i kostny. Groszek może stać się obowiązkowym elementem sportowców czy wegetarianów, ponieważ zawiera sporo białka.

Dzięki obecności kwasu nikotynowego i fitosteroli groszek może wspomóc redukcję złego cholesterolu. Regularnie spożywanie groszku może także zadbać o zdrowie i zmniejszyć ryzyko takich chorób jak osteoporoza, Alzheimer, wylew, udar, anemia, miażdżyca, zawał serca, zaćma, artretyzm czy kurza ślepota.

Brązowy ryż

Brązowy ryż to bogate źródło błonnika, dzięki czemu jest niskokaloryczny i pozwala zachować sytość na długi czas. Składnik zastosowany w Choco Lite może ograniczać nagłe napady głodu oraz wydłużać sytość po posiłkach – ma to bardzo ważne znaczenie podczas diety redukcyjnej.

Ryż brązowy może również przyczynić się do sprawniejszej utraty tłuszczu trzewnego. To jeden z najbardziej niebezpiecznych tłuszczów, ponieważ atakuje on organy wewnętrzne, a to jest bardzo ryzykowne dla zdrowia.

Badanie opublikowane w British Journal of Nutrition mówi nam, że regularne spożywanie brązowego ryżu może pomóć nie tylko w redukcji tłuszczu trzewnego, ale także jego eliminacji. Stwierdzono, że osoby, które w swojej diecie spożywały brązowy ryż, mogły stracić tłuszcz w szybszym tempie niż osoby, które swoją dietę oparły na rafinowanych pokarmach. Badanie można sprawdzić pod adresem ncbi.nlm.nih.gov.

Wartość odżywcza koktajlu

Dzienna dawka preparatu dostarcza do organizmu 217 kcal, a w tym 17 g białka i 10 g węglowodanów. Producent deklaruje, że skład jest w pełni naturalny, ale mimo wszystko dobrze skontaktować się z lekarzem przed zakupem, ponieważ być może któryś ze składników może mieć niebezpieczne alergeny.

Właściwości Choco Lite

Producent na swojej stronie internetowej podaje, że dzięki stosowaniu Choco Lite „kilogramy znikają na twoich oczach”. To bardzo odważna obietnica… Co więcej, stosowanie tego koktajlu może przyczynić się do ograniczenia apetytu, zwiększenia energii, zmniejszenia ochoty na słodycze, a także do polepszenia samopoczucia.

Co więcej, składniki użyte do produkcji Choco Lite mogą sugerować, że suplement ma niezwykłe działanie. Niestety nie wiemy, w jakich ilościach użyto poszczególnych składników, ale mimo wszystko możemy wyciągnąć następujące wnioski, że preparat prawdopodobnie:

 • spowalnia proces starzenia i dba o zdrowie włosów, skóry czy paznokci,
 • zwiększa uczucie sytości, zmniejsza głód,
 • Normalizuje metabolizm tłuszczów,
 • Przyspiesza metabolizm,
 • Sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej.

choco lite efekty

Powyższe właściwości oczywiście nie są potwierdzone i wynikają wyłącznie z przypuszczanych właściwości użytych składników. Nie wiemy jakie ilości składników zostały wykorzystane przez producenta, dlatego niemożliwa jest ocena jego skuteczności.

Choco Lite – efekty stosowania

Na stronie producenta możemy dowiedzieć się także, jakie właściwości ma koktajl. Co ciekawe są to tylko przypuszczenia, bo nigdy oficjalnie efekty jego działania nie zostały potwierdzone, dlatego nie warto brać wszystkiego zbyt dosłownie. Do właściwości tego preparatu zaliczamy:

 • Redukcja apetytu
 • Przyspieszony metabolizm
 • Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej
 • Usunięcie z organizmu nadmiaru wody
 • Poprawa nastroju.

Na pierwszy rzut oka można śmiało stwierdzić, że koktajl nie tylko działa odchudzająco, ponieważ niesie też wiele korzyści zdrowotnych. Ciągle jednak warto mieć na uwadze, że to działanie wcale nie zostało potwierdzone, a bazuje na właściwościach ekstraktów, które znajdują się w składzie preparatu.

Choco Lite – Jak stosować i dawkować suplement?

W przypadku suplementów diety ważne jest, by stosować je według zaleceń producenta. Nagłe zwiększenie dawki wcale nie sprawi, że efekty pojawią się szybciej. Należy pamiętać, że jest to tylko suplement diety i nie wykona całej pracy za nas!

Koktajl Choco Lite to gotowy suplement diety, do którego dołączona jest instrukcja prawidłowego przygotowania. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że preparat jest w formie proszku, który należy zmieszać z wodą lub mlekiem.

choco lite jak stosować

Jeżeli jesteś kobietą, odmierz jedną lub dwie miarki, a jeśli mężczyzną dwie lub trzy miarki i wymieszaj je z 250 ml wody albo mleka.

W ten sposób skonstruowany napój to około 217 kalorii, który zawiera 17 gramów białek, 10 gramów węglowodanów, a także 23 gramów mikroelementów, witamin i błonnika.

Producent zaleca, żeby Choco Lite służył jako substytut jednego z głównych posiłków – na przykład śniadania, ale tak naprawdę zależy to tylko od Ciebie. Pamiętaj, że w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów koniecznie jest zwiększenie aktywności fizycznej.

Choco Lite – przeciwwskazania i możliwe efekty uboczne

Nawet jeśli preparat zawiera wyłącznie naturalne składniki, nie każdy może z niego skorzystać. Tak samo jego działanie nie zawsze może okazać się bezinwazyjne. Przede wszystkim należy sprawdzić ulotkę lub informacje znajdujące się na opakowaniu.

Przeciwwskazania

Choco Lite to suplement diety, który zawiera składniki naturalnego pochodzenia – kakao, groszek, brązowy ryż, otręby, spirulina oraz włókna zbożowe. Działanie tych składników może mieć dobroczynny wpływ na organizm, ale nie zawsze. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby, które mogą cierpieć na działanie niepożądane któregokolwiek ze składników.

Choco Lite jest pozbawiony sztucznych dodatków, a jedyne efekty uboczne, jakie może powodować to najczęściej reakcje alergiczne i nietolerancje któregokolwiek ze składników. Jeśli po zastosowaniu Choco Lite pojawiają się obrzęki lub inne reakcje skórne nie ma najmniejszych wątpliwości, że to reakcja alergiczna.

Mimo że suplement zawiera wyłącznie naturalne składniki, nie jest zalecany kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Poza tym nie powinny po niego sięgać dzieci.

Możliwe efekty uboczne

Dzięki temu, że Choco Lite składa się z naturalnych składników, możliwe efekty uboczne mogą być powiązane w większości przypadków z reakcjami alergicznymi. Poza tym, jeżeli jesteś osobą zdrową, która nie cierpi na reakcje alergiczne powiązane ze składnikami wykorzystanymi do produkcji preparatu, prawdopodobnie żadne nieprzyjemne skutki uboczne się nie pojawią.

Choco Lite – Opinie

Czekoladowy koktajl jest dostępny na rynku od 2017 roku i zdążył już zebrać mnóstwo opinii konsumentów. Często opinie są najważniejszym sprawdzianem dla suplementów diety, o których w internecie mówi się pozytywnie. Zazwyczaj to właśnie opinie stoją za ostateczną decyzją.

Opinie z forum

Najwięcej opinii o Choco Lite można znaleźć na forach internetowych takich jak kafeteria czy wizaz. Warto wiedzieć, że opinie znajdujące się na forach należy zawsze brać z pewnym dystansem, ponieważ wiele z nich zawiera zdecydowanie za mało informacji.

Zazwyczaj dowiadujemy się, że produkt działa lub nie, ale nie wiemy zupełnie nic o trybie życia takiej osoby. Być może osoby, które uważają, że produkt nie działa, w ogóle nie zmieniły swojego trybu życia i liczyły na magiczne działanie koktajlu – tego nie jesteśmy w stanie się dowiedzieć.

Fora internetowe w dużej części stały się czymś w rodzaju wielkiego banneru reklamowego. Często czytając opinie na temat dowolnego suplementu, trafiamy na negatywną ocenę, ale na końcu komentarza widnieje odnośnik do recenzji innego suplementu wspomagającego odchudzanie. Są to najczęściej zagrania konkurencji, która jak tylko może szuka sposobu na zwiększenie sprzedaży.

Prawda jest niestety brutalna – na forach internetowych rzadko pojawiają się prawdziwe opinie. Koniecznie upewniajmy się, kto jest autorem komentarza – jeśli „gość” lub użytkownik, który na forum spędził kilka minut i napisał jeden komentarz, to nie bierzmy go w ogóle pod uwagę, bez względu na to, czy jest pozytywny, czy negatywny. Tak samo bądźmy zdystansowani do komentarzy na forum, które odradzają Choco Lite, a w jego miejsce polecają inne produkty.

Opinie lekarzy

Choco Lite nie został jeszcze oceniony przez lekarzy i dietetyków.

Afera reklamowa Choco Lite

Na pewno opinia o Choco Lite znacznie ucierpiała, kiedy okazało się, że producent nielegalnie wykorzystywał wizerunki znanych polskich celebrytek do promocji swojego koktajlu. Wiele osób na pewno zadało sobie pytanie, dlaczego producent zdecydował się na taki krok? Przecież to najzwyklejszy strzał w kolano!

Nielegalne wykorzystanie wizerunku polskich celebrytek

Cała sytuacja nie przeszła bez echa i celebrytki, które zostały zamieszane w aferę, bardzo szybko zabrały głos w tej sprawie. Czy tak nieodpowiedzialne zachowanie producenta daje nam jasny sygnał do omijania tego środka szerokim łukiem?

Producent obrał sobie za cel takie osoby jak Martyna Wojciechowska, Małgorzata Rozenek, Karolina Szostak czy Małgorzata Kożuchowska.

Dlaczego producent obrał taką formę reklamy? Prawdopodobnie produkt jest zagranicznego pochodzenia, a wybór „ofiar” był losowy. Mimo afery produkt dalej jest dostępny w sprzedaży, a co gorsze dalej zyskuje na popularności.

Choco Lite a Martyna Wojciechowska

W połowie 2018 roku producent zdecydował się na odważny krok, czyli nielegalne wykorzystywanie wizerunku polskich celebrytek w celu promocji swojego produktu.

Najgłośniej było wtedy, gdy zareagowała Martyna Wojciechowska: „Od kilku dni dostaję od Was niepokojące wiadomości o tym, że w sieci znowu pojawiły się reklamy z moim udziałem, w których polecam specyfik Choco Lite. Stanowczo to DEMENTUJĘ❗Nie stosuję tego środka, a firma go produkująca BEZPRAWNIE wykorzystuje mój wizerunek i przytacza moje rzekome wypowiedzi. Sprawą zajmuje się Policja. ❌NIE KUPUJCIE TEGO PRODUKTU❌” – pisze na swoim Instagramie @martyna.world.

Oto oświadczenie, które Martyna Wojciechowska opublikowała na swoim Facebookowym profilu:

martyna wojciechowska oświadczenie choco lite

Forma reklamy obrana przez producenta Choco Lite stała się jasnym sygnałem dla konsumentów, żeby produkt omijać szerokim łukiem. Jak podaje Wojciechowska: „Źródło jego pochodzenia, skład oraz działanie nie są sprawdzone i mogą mieć fatalne skutki dla zdrowia”.

Mimo że na oficjalnej stronie producenta dowiadujemy się, że produkt jest bezpieczny i zawiera tylko naturalne składniki, to powinniśmy zachować szczególną ostrożność, bo te informacje nie są w żaden sposób potwierdzone.

Choco Lite a Karolina Szostak

Karolina Szostak to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek, a odkąd przeszła niesamowitą metamorfozę (schudła ponad 30kg!) jej medialność jeszcze bardziej poszybowała do góry.

Gdy tylko Karolina Szostak pojawia się na różnych galach, fotoreporteży szaleją na jej punkcie. Dziennikarka na pewno stała się motywacją dla wielu Polek, ponieważ udowodniła, że można z pomocą determinacji odmienić swoje życie.

Niestety tego typu sytuacje mogą zostać wykorzystane przez oszustów, którzy nie znają żadnych granic. Producent Choco Lite zdecydował się reklamować swój koktajl spektakularną przemianą dziennikarki…

Karolina Szostak skomentowała tę sytuację na łamach serwisu Jastrząb Post:

Moją obecną formę zawdzięczam tylko i wyłącznie ćwiczeniom i zbilansowanej diecie dr Dąbrowskiej. Wiem, że od pewnego czasu w internecie można się natknąć na reklamę z moim rzekomym udziałem suplementu o nazwie Chocolite. Absolutnie nie mam z tym preparatem nic wspólnego i nigdy nie go nie reklamowałam. Zatem mój wizerunek w tym przypadku został nielegalnie wykorzystany. Proszę nie dajcie się nabrać.

To już nie pierwsza sytuacja, kiedy nielegalnie wykorzystano wizerunek popularnej polskiej dziennikarki do promocji suplementów diety. Jastrząb Post podaje również, że sprawa została przekazana prawnikom.

Choco Lite a Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek to kolejna osoba ze świata show-biznesu, która padła ofiarą nielegalnego wykorzystania wizerunku przez producenta Choco Lite. „Perfekcyjna” skomentowała całą sytuację na swoim Instagramie:

Kochani! Sprawa jest bardzo ważna, bo dotyczy zdrowia i wielkiego oszustwa. Od kilku tygodni otrzymuję od Was pytania, czy rzeczywiście schudłam, dzięki koktajlom Choco Lite. ‼️‼️ABSOLUTNIE NIE‼️‼️Sprawa już została zgłoszona do właściwych organów, aby zaprzestano ❗️BEZPRAWNIE WYKORZYSTYWAĆ MÓJ WIZERUNEK W REKLAMIE SPECYFIKU❗️ NIE DAJCIE SIĘ NA TO NABRAĆ‼️‼️ Wszystkim czujnym osobom bardzo dziękuje za pomoc. I pamiętajcie, że dieta i aktywność fizyczna są kluczem do dobrej sylwetki. Miłego dnia!

Choco Lite jest dalej w sprzedaży

Pomimo jasnego przekazu polskich celebrytek sprzedaż produktu trwa w najlepsze. Kobiety ulegają informacjom zapisanym w Internecie, a później możemy przeczytać takie komentarze:

„kończę drugie pudełko chocolite i waga nie drgnęła w dół , to ściema .Kupiłam kakao za 248 złotych .Dałam się nabrać” – pisze Aga na misjaodchudzanie.pl

„Produkt dobry w reklamie na zarobienie kasy ale my kobitki nie inwestujemy w te głupoty lepiej inwestować w zdrowa żywność ja w tydz że zdrowej żywności zgubiłam 5kg a przez ten koktail straciłam 140 zł a nie kg” – pisze Angel na dietetycznedemaskacje.pl

Znaleźli się także blogerzy, którzy postanowili przetestować działanie. Oto co z tego wyszło:

„Choco lite jest w istocie bardzo smaczny i jego skład wydaje się bezpieczny i przyjemny, natomiast efekty niestety nie powalają.” – pisze Renata, autorka bloga bezuprzedzen.pl

„Trudno mi powiedzieć, czy Choco Lite jest skuteczny czy nie. Koleżanka była z niego zadowolona. Ja jednak się nie przekonałam.” – pisze Ula w swojej recenzji na szczuplakobieta.pl

Jak widać produkt nie zbiera najlepszych opinii. Jego recenzje zazwyczaj nie są pozytywne, dlatego można sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto go stosować? Zdrowsze koktajle mające wpływ na odchudzanie można wykonać samodzielnie w domu. To pozwoli zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Choco Lite – Cena. Gdzie kupić?

Wiele osób pomimo negatywnych opinii i oszustwa reklamowego, za które odpowiada producent koktajlu, bardzo chętnie sięga po Choco Lite. Popularność suplementu sprawia, że na rynku pojawiło się mnóstwo podrobionych preparatów, przez co kupienie oryginalnego Choco Lite staje się nieco trudniejsze.

Ile kosztuje Choco Lite i gdzie kupić ten preparat? Jak nie dać się naciągnąć na podróbkę i co warto wiedzieć przed zakupem?

Ile kosztuje Choco Lite?

Na oficjalnej stronie produktu cena za opakowanie to 129 zł. Interesującym elementem jest zniżka na produkt, która wynosi aż -61% – cena bez zniżki to 329 zł. Każde wejście na stronę odlicza godzinę i trzydzieści minut na atrakcyjny rabat. Interesujące jest w tym to, że tak naprawdę żadna zniżka nie istnieje, a jest to wyłącznie chwyt marketingowy.

Gdzie kupić Choco Lite?

Zazwyczaj suplementy diety można kupić w takich miejscach jak apteka (np. gemini), sklepy sportowe czy portale ogłoszeniowe.

Niestety, ale Choco Lite nie znajdziemy w takich miejscach jak apteki i sklepy sportowe. Preparat jest dostępny w Internecie – bardzo dużo produktów jest sprzedawanych za pośrednictwem serwisów ogłoszeniowych takich jak Allegro czy olx. W tym przypadku należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ taką formę sprzedaży najczęściej wybierają osoby podrabiające popularne suplementy diety. W prosty sposób można zamówić produkt, który wygląda jak oryginał, ale nim nie jest. Czasami takie środki mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Pewnym miejscem zakupu jest oficjalna strona producenta. Wystarczy tylko wpisać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu, i zaczekać na połączenie. Reszta danych zostanie uzupełniona telefonicznie. Płatność dostępna jest przy odbiorze. Z jednej strony to trochę dziwne, że nie można złożyć zamówienia samodzielnie za pomocą formularza…

Czy warto kupić Choco Lite?

Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie samodzielnie. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę takie kwestie jak deklarowane przez producenta działanie, skład oraz opinie użytkowników.

Z oficjalnej strony możemy dowiedzieć się, że stosowanie Choco Lite zmniejsza nadwagę, likwiduje trądzik i wągry, a także zwalcza cellulit. Co więcej, dowiadujemy się, że dzięki Choco Lite kilogramy znikają w naszych oczach, nie będziemy chcieli podjadać, będziemy w pełni energii, a nawet poprawimy samopoczucie. Producent dodaje, że wyniki mogą różnić się w zależności od organizmu.

Jeśli wierzyć producentowi to w składzie Choco Lite znajdują się tylko takie składniki jak kakao, gryka, otręby, spirulina, groszek i brązowy ryż. Wynika z tego, że produkt składa się wyłącznie z naturalnych składników, czyli nie powinien powodować efektów ubocznych – to duży plus. Składniki te mogą mieć wpływ nie tylko na zdrowie, ale i utratę wagi, co potwierdzają liczne badania. Niestety nie wiemy jakie dawki zostały użyte przez producenta.

Jeśli wierzyć opiniom, to prawdziwe działanie suplementu jest dalekie od deklarowanego przez producenta. Tu jednak warto zachować pewien dystans, ponieważ niektóre opinie nie są do końca wiarygodne ze względu na zbyt małą ilość informacji.

Warto również wziąć pod uwagę afery reklamowe jakie miały miejsce już dłuższy czas temu. Dzisiaj takie sytuacje nie mają miejsca – widocznie producent wyciągnął pewne wnioski z tej nieprzyjemnej sytuacji.


Treści znajdujące się na 10kg.pl mają charakter informacyjny i nie stanowią profesjonalnej porady lekarza i dietetyka. Przed samodzielnym zastosowaniem porad, które mogą mieć wpływ na Twoje zdrowie, koniecznie skontaktuj się ze specjalistą. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji, jakie mogą wyniknąć z zastosowania informacji umieszczonych w serwisie.

Author: Dagmara Nowak

Nazywam się Dagmara Nowak i ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Gdańskim w 2009 roku. Dietetyką zainteresowałam się około 15 roku życia, ponieważ cierpiałam na sporą nadwagę. Zaczynałam od stosowania najdziwniejszych diet (głodówek), które tylko wyniszczały mój organizm. W końcu zaczęłam pozyskiwać wiedzę z zakresu dietetyki i uznałam, że tylko deficyt kaloryczny jest w stanie odmienić moje ciało i - udało się. Ponadto ukończyłam wiele kursów, zbierając ogromne ilości certyfikatów. Pomagałam już rodzinie i znajomym uporać się z dodatkowymi kilogramami, a teraz postanowiłam dzielić się swoją wiedzą z Internautami - stąd pomysł na tego bloga. W wolnych chwilach uwielbiam aktywnie spędzać czas, między innymi na kortach tenisowych czy na rowerze.

3 Replies to “Choco Lite na odchudzanie: działanie, skład, opinie

 1. Kupiłam 5 opakowań chocolite ze strony producenta.
  Chcę odesłać 2 bo po spożyciu 3 op.i codziennych ćwiczeniach nie zadziałało
  0 .
  Nie ma nigdzie adresu gdzie można odesłać towar.
  Do kogo zwrócić się o zwrot kasy?
  Może macie takie informacje?

 2. A jeszcze hit
  Wpisałam na oficjalnej stronie zamawiam w ciągu 2 minut oddzwonił konsultant
  Pani poinformowała ze nie ma zwrotów nawet nie otwartych i nie uszkodzonych opakowań jeśli upłynął termin 14 dni.Nawet jak zwrócę to nikt nie zwróci kasy.
  Kupiłam w maju 5 zużyłam 3 i waga nie spada.
  Pani stwierdziła ze to dziwne bo u wszystkich spada u mnie nie.
  Pani twierdzi ze firma nikogo w błąd nie wprowadza bo to ludzie piszą opinię a nie firma.
  Firma nazywa się ESENZ.SRO adres to 31-036 Kraków ul Halicka 9 ( dane podane przez konsultanta) żadnej faktury ani formularza z adresem i nazwa firmy nie otrzymałam .
  To skandal
  Jeśli są osoby które chcą zwrotu kasy za oszustwo to poproszę o kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.