10kg.pl » Odchudzanie » Dieta » 3d chili » Jakie rodzaje przypraw należy spożywać na diecie 3d chili?

Jakie rodzaje przypraw należy spożywać na diecie 3d chili?

Jeśli marzysz o diecie, która nie wymaga wyrzeczeń i jest zdrowa, to ta dieta jest dla ciebie. Pozwala ona na szybką utratę masy ciała nawet w dwunastu kilogramów w tydzień. Nie musisz przy tym rezygnować z pyszności, które uwielbiasz. Przy tej diecie możesz jeść czekoladę codziennie, a twój metabolizm i tak będzie pracował na wysokich obrotach. Zastanawiasz się jak to możliwe? To wszystko opiera się na cudownej konstrukcji diety 3D chili. Sprawdź na czym, ona polega i w jaki sposób możesz osiągnąć wymarzoną wagę w niecały tydzień, bez żadnych wyrzeczeń. To nic prostszego!

Na czym polega dieta 3D chili

Jej działanie jest niezwykle proste. W jej skład wchodzą tylko trzy składniki, resztę dobierasz ty sam. Najważniejsze jest, by stosować odpowiednie składniki do każdego posiłku, jaki spożywamy. Są to trzy przyprawy, które mają cudowny wpływ na nasz układ trawienny. Do tych przypraw zaliczają się trzy rodzaje. Są to przyprawy czerwone, żółte i zielone, właśnie dlatego dieta ta nosi nazwę 3D chili. Dzięki działaniu wszystkich tych przypraw do każdego dania, jakie spożywamy, nasz układ trawienny będzie pracował w prawidłowy sposób, a my możemy przy tym jeść, co chcemy. Nie będzie miało to wpływu na naszą wagę. Warto więc zapoznać się jak działa każde z tych ziół i co tak naprawdę potrafią.

Przyprawy czerwone

Są tutaj kluczowym składnikiem. Dzieje się tak, ponieważ czerwone przyprawy znacząco przyśpieszają pracę metabolizmu, a co za tym idzie spalanie tkanki tłuszczowej. Można powiedzieć, że już samo jedzenie potrawy z czerwonymi przyprawami jest procesem spalania tłuszczu. Do przypraw czerwonych zalicza się czerwona papryka ostra i słodka, kurkuma, pieprz czarny. To główne składniki, które powinny znaleźć się naszej diecie. Pozostałe przyprawy są potrzebne, by nasz organizm nie przyzwyczaił się do działania czerwonych ziół. Jeśli to nastąpi, metabolizm znacząco zwolni swoją pracę, a w efekcie nasza masa ciała zwiększy się w szybkim czasie.

przyprawy czerwone
Od lewej: czerwona papryka ostra i słodka, kurkuma, pieprz czarny.

Przyprawy żółte

Wpływają pozytywnie na układ trawienny. Dzięki dodawaniu ich do naszych potraw będziemy czuli się lepiej. Pomogą one nam pozbyć się niestrawności i problemów żołądkowych. Specjaliści zalecają spożywania przypraw żółtych, ponieważ pobudzają one do pracy kwasy żołądkowe, dzięki czemu procesy trawienne zachodzą w naszym organizmie zdecydowanie szybciej. Do przypraw żółtych zalicza się cynamon, kardamon oraz curry.

przyprawy żółte
Od lewej: cynamon, kardamon oraz curry.

Przyprawy zielone

Są to przeprawy, które pobudzają nasz układ trawienny do pracy. Mają one podobne działanie do co przyprawy żółte. Wpływają pozytywnie na procesy trawienia, dzięki czemu nie borykamy się z niestrawnościami. Pomagają również w spalaniu tkanki tłuszczowej. Do przypraw zielonych zaliczają się bazylia, majeranek, oregano, tymianek.

przyprawy zielone
Od lewej: bazylia, majeranek, oregano, tymianek.

Co jest najważniejsze przy diecie 3D chili?

Przy tej diecie ważna jest jedna rzecz, o której nie należy zapominać. Mimo że możemy sobie pozwolić na dozwolone potrawy i składniki odżywcze, to nie możemy pominąć snu, ponieważ to wpływa na procesy trawienia. Kiedy w ciągu jednej doby nie śpimy pełnych ośmiu godzin, to może zostać zaburzona praca naszego metabolizmu. Wysypiaj się, a twoje ciało będzie smukłe i pozbawione tłuszczu.

Kto nie powinien stosować diety 3D?

Dieta 3D nie jest dla wszystkich. Nie powinny jej stosować osoby, które mają problemy z układem trawiennym.

Dagmara Nowak
Dagmara Nowak

Nazywam się Dagmara Nowak i ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Gdańskim w 2009 roku. Dietetyką zainteresowałam się około 15 roku życia, ponieważ cierpiałam na sporą nadwagę. Zaczynałam od stosowania najdziwniejszych diet (głodówek), które tylko wyniszczały mój organizm. W końcu zaczęłam pozyskiwać wiedzę z zakresu dietetyki i uznałam, że tylko deficyt kaloryczny jest w stanie odmienić moje ciało i - udało się. Ponadto ukończyłam wiele kursów, zbierając ogromne ilości certyfikatów. Pomagałam już rodzinie i znajomym uporać się z dodatkowymi kilogramami, a teraz postanowiłam dzielić się swoją wiedzą z Internautami - stąd pomysł na tego bloga. W wolnych chwilach uwielbiam aktywnie spędzać czas, między innymi na kortach tenisowych czy na rowerze.

Artykuły: 34

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *